banner2

banner1

banner22

'Verilen görevin farkındayım'

Eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Sakarya'dan AK Parti milletvekili adayı gösterilmesinin kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.

SİYASET 25.05.2018, 14:05
'Verilen görevin farkındayım'
banner48

Sofuoğlu, her şeyin çok hızlı geliştiğini, dinlenme kararı aldığı bir dönemde kendisini çok farklı bir kulvarda bulduğunu ifade etti.

“NE DERSİN DEDİLER”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 ay önceki Sakarya ziyaretinde yarışları bırakması konusunda ısrarcı olduğuna dikkati çeken Sofuoğlu, "Ramazan ayının üçüncü veya dördüncü günü sabah telefonum çaldı. Cumhurbaşkanı danışmanlarından biriyle görüştük. Niyetlerini bana açıkladılar. 'Ne dersin' dediler. Benim talebim olmamıştı. Cumhurbaşkanımızla görüştürdüler. 'Siz nasıl uygun görürseniz ben ona uyarım' dedim. Listelerde ismimiz gözüktü." diye konuştu.

 "VERİLEN GÖREVE LAYIK OLMAK GEREKİYOR"

Kenan Sofuoğlu, ilçe ilçe gezmeye başladıklarında beklemediği bir tempoyla karşılaştığını anlatarak, "Cumhurbaşkanım tarafından bana bunun verilmesi büyük bir onur ve lütuftur. Verilen göreve layık olmak gerekiyor." değerlendirmesini yaptı.

“SİYASET FARKLI BİR DÜNYA”

Siyasetin farklı bir dünya olduğunun altını çizen eski milli sporcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kulvar değişti. İki günlük çalışmada 18 tane ilçeyi gezdik. İlçelerdeki insanların çabalarını, vekil adaylarının çabalarını görünce üzerime düşen sorumluluğun farkına vardım. Yorucu bir hayat. Siyasetin zor olduğunun farkına varmaya başladım. Ben hep halkın içindeydim. Yaptığım kariyere rağmen hiç hayatım değişmedi. Vekillikten sonra da değiştirmek gibi bir niyetim yok. Sakarya'dan ayrılmayacağım."

“ÇOK ZORLUKLAR ÇEKEREK BİR YERLERE GELDİM”

Zorlu bir yola girdiğini, başarılı olmak için elinden geleni yapacağını belirten Sofuoğlu, "Bir kulvara girdiğinizde başarılı olmak her insanın istediği bir şeydir. Neler yapabilirim, ne kadar faydalı olabilirim, bunu zaman gösterecek. Çok zorluklar çekerek bir yerlere geldim. Bu tamamen farklı bir kulvar. Recep Tayyip Erdoğan'a sevgim apayrı. Ülkemizin lideri benden böyle bir şey talep etmiş. İnşallah Sakarya'ya ve ülkeme faydalı olurum." ifadelerini kullandı.

" SAKARYASPOR'DA BEKLENTİ ÇOK FAZLA"

Dünya şampiyonu motosikletçi, yetiştirdiği sporculara yardım etmeye devem edeceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Sakaryaspor'un beklentisi çok fazla. Benim yetiştirdiğim sporcular var. Bunları yolda bırakmayacağım. Onlara yardımcı olmaya devam edeceğim. Verilen görevin farkındayım. Benden en çok talep edilen şeyler sporla alakalıydı. Siyasete de girsek en iyi bildiğim dalda işlerimi yapacağım. Allah, inşallah bize elimizden geldiği kadarıyla spora faydalı olmayı nasip eder." şeklinde konuştu.

“BENİM NE KONUMA NE MAAŞA İHTİYACIM VAR”

Aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kürsüdeki durumunu gördüğünü ve kendisinin de koşturması gerektiğini anladığını ifade eden Kenan Sofuoğlu, şöyle devam etti:

"Benim ne vekilliğin konumuna, ne de maaşına ihtiyacım var. Başta liderimiz çok koşturuyor. O koşturuyorsa bizim de koşturmamız gerekiyor. Siyasette zorlanacağıma enimim. Muhalefet gibi rakip de var. Bu bir sorumluluk.  Bindiğimiz araç bile muhalefet tarafından konuşulur hale geldi. Hakkını vereceğiz. Ülkemin lideri benden bir şey istedi, ben de seve seve kabul ettim. Hakkını vermek için elimden geleni yapacağım."

Yorumlar (0)