banner2

banner1

banner22

“Vatandaşımız sesi olmaya devam edeceğiz”

İYİ Parti İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, yardımcıları Fatih Aygündüz ve İsmail Zortul, Kırtasiyeciler Ve Kantinciler Odası Başkanı Çoşkun Bilir’i ziyaret etti. Yapılan ziyarette sektörün sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

SİYASET 09.10.2020, 16:44 Editör: Ebru Bulut
“Vatandaşımız sesi olmaya devam edeceğiz”
banner48

SEKTÖR HAKKINDA BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILDI

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı oda ziyaretlerine devam ediyor. İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, yardımcıları Fatih Aygündüz ve İsmail Zortul, Kırtasiyeciler Ve Kantinciler Odası Başkanı Çoşkun Bilir’i ziyaret etti. Yapılan ziyarette sektörün sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

PANDEMİ ESNAFIMIZI İYİCE KÖŞEYE SIKIŞTIRMIŞ DURUMDA

Ziyaret hakkında açıklama yapan Serdip Dokumacı; “Saha çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Vatandaşımızın bu zor günlerde yanında olmak, sorunlarını dinlemek, dile getirmek için canla başla çalışıyoruz. Bu bağlamda sektör temsilcisi olan odalara ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Öncelikle bizleri ağırlayan kırtasiyeciler ve kantinciler odası başkanı Çoşkun Bilir’e teşekkür ediyoruz. Zaten ekonomik açıdan sıkıntıda olan esnafımız pandemi süreci ile birlikte çok zor günler geçiriyor. Artan döviz kuru, her ne kadar rakam olarak küçük gösterilse de koca bir enflasyon ve daralan ekonominin üzerine pandemi esnafımızı iyice köşeye sıkıştırmış durumdadır. Yalnız bazı sektörlerimiz var ki, artık nefes alamaz duruma gelmiş haldeler. Bunların başında da kantinci ve kırtasiyeci esnafımız gelmektedir. Kantin ve kırtasiyeci esnafımız ekonomik anlamda yoğun bakımdadır. Acilen bu sektördeki esnaflarımıza göstermelik değil somut destekler verilmelidir. Bugün iktidarı elinde bulunduran yöneticilerin, gerçekten büyük bir mağduriyet yaşayan esnaf gruplarını tespit edip ki bunlar bellidir, nefes almalarını sağlamaları zaruridir. Bizler şimdilik muhalefet olarak esnafımızın, vatandaşımızın sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)