banner2

banner1

banner22

Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız

AK Parti 146’ncı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Bizler inandığımız yolda yürürken milletimizin iradesinden hiçbir zaman ödün vermedik. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz 146’ncı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız demokrasiye verdiğimiz önemi kanıtlar niteliktedir” dedi.

SİYASET 27.05.2021, 16:43 Editör: Aysima Kortak
Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti 146’ncı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesi olarak anılan eski adıyla Yassıada yeni adıyla Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gerçekleştirilen toplantıya katılan Başkan Yüce’ye AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan eşlik etti. Toplantının sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Türk siyasi tarihinde kara bir leke olarak anılan askeri darbenin 61. yılında, yargılanarak idama mahkûm edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı rahmetle anıyorum” dedi.

MİLLETİMİZİN İRADESİNDEN ÖDÜN VERMEDİK

Milli iradenin gücüne ve demokrasinin önemine inanan bir davanın neferi olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Başkan Yüce, “Yıllar önce özgürlüğe ve demokrasiye kilit vurulan bu adayı adeta geçmişe ışık, geleceğe ders niteliğinde düzenlenmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bizler inandığımız yolda yürürken milletimizin iradesinden hiçbir zaman ödün vermedik. Tarihte olduğu gibi bugünde milletin iradesine ve demokrasiye karşı çıkanların sonu aynı olacaktır. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz 146. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımız demokrasiye verdiğimiz önemi kanıtlar niteliktedir” dedi.

DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine de yer veren Başkan Yüce, “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; ağır bedeller ödenen darbeler silsilelerinin ilki olan 1960 darbesi, milletimizin kalbinde hala kanayan bir yaradır. Bu zihniyeti hala görmemiz üzüntü kaynağıdır. Biz; dün olduğu gibi bugün de darbelere ve darbecilerin karşısında olmaya, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ülkemizin geleceği için çalışmaya, üreten, büyüyen, gelişen hür ve özgür Türkiye ideali için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

“İNANCIMIZ TAM VE ZAFER ÇOK YAKIN”

Öte yandan 28 Mayıs Cuma günü oynanacak Play-off final mücadelesinde Sakaryaspor’un şampiyon olacağına sonuna kadar inandığını dile getiren Başkan Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kupa ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne ziyarete gelmek istediklerini söyledi. Sonucun her iki taraf için hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise kupayı kazandıkları takdirde Başkan Yüce ve Sakaryaspor heyetini Külliye’de ağırlayabileceğini söyledi.

KUPA İLE BİRLİKTE KÜLLİYE’YE ZİYARETE GİDECEĞİZ

Sakaryaspor’un Kocaelispor karşısında başarıyı yakalayarak şampiyon olacağına inanan Başkan Yüce, “ Şehrimizin takımını yakından takip ediyor ve destekliyoruz. Küçüklükten beri peşinde koştuğumuz Sakaryaspor sevdamızla tribündeki yerimizi alacağız. İnşallah bunca emeğin karşılığı şampiyonluk olacak. Buna gönülden inanıyoruz. Şampiyon olduğumuz takdirde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Külliye’de ziyaret etmek istediğimizi dile getirdim. Kendisi bizi kırmayacağını ve ziyaretimizi kabul edebileceğini söyledi. İnancımız tam ve zafer çok yakın. Şimdi iş tamamen Sakaryasporumuzun kıymetli futbolcularında ve teknik heyette. Futbolcularımıza yarın oynayacakları önemli mücadelede başarılar diliyorum” dedi.

banner84
Yorumlar (0)