banner2

banner1

banner22

'Ücretsiz ulaşım sağlanmalı'

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, öğrencilerin “indirimli ücret” uygulamasından faydalandığı otobüs gibi toplu taşıma araçlarını tamamen “ücretsiz” olarak kullanmalarına olanak sağlanması gerektiğini söyledi.

SİYASET 05.09.2019, 11:16
'Ücretsiz ulaşım sağlanmalı'
banner48
9 Eylül Pazartesi günü başlanacak olan 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı için tüm öğrencilere başarılar dileyen DP. Sakarya İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere diğer ilçe belediye otobüslerin ilk, orta ve lise öğrencilere ücretsiz ulaşım sağlanması gerektiğini söyledi.
 
OKULLARA ÜCRETSİZ GİDİŞ
Türkiye’de geçim sıkıntısı yaşayan milyonlarca ailenin, çocuklarının okula gidip ve gelişlerindeki yol parasını bile karşılayamayacak durumda olduğuna dikkat çeken Karabaş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulamayı yasalaştırmasının, bu durumda olan aileler ve öğrenciler için yerinde bir uygulama olacağını vurguladı. Karabaş, “Toplu taşıma araçlarında ücret ödemeden kullanan 65 yaş üstü vatandaşlar ve engelli bireyler gibi aynı şekilde öğrencilerimizde faydalanmasının kanaatindeyim. Öğrencilerin en azından okullarına gidiş ve gelişlerindeki toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilmeleri halinde, geçim sıkıntısı çekerken çocuklarını okutmaya çalışan ailelerin de bir nebze olsun rahatlamalarını sağlayacaktır. 9 Eylül Pazartesi günü başlanacak olan yeni eğitimin hemen sonrasında toplanacak olan Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında öğrencilerimize yönelik ücretsiz ulaşım talebimizi sayın Belediye meclis üyelerimiz ve Belediye başkanımız Ekrem Yüce bu hassas konuda duyarlı olacaklarını inanıyorum” dedi.
 
 
Yorumlar (0)