banner2

banner1

banner22

Tweet düellosu

Son yapılan anketleri değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Millet İttifakı’nın 360 milletvekilini garantilediğini ileri sürdü. Özkoç’un paylaşımına cevap veren AK Partililer ise “Erken seçim çığırtkanlığınız bitti şimdi hülyalara dalar olmuşsunuz” diye belirtti.

SİYASET 15.10.2021, 16:23 Editör: Aysima Kortak
Tweet düellosu
banner48

YARIN SEÇİM OLSA

CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından önümüzdeki seçimlerle ilgili iddialı açıklamalarda bulundu.  Anketlerden yola çıkan Özkoç, “Bugün sizlerle sevindirici bir haber paylaşmak istiyorum. Son anketlere göre Millet İttifakımız yarın seçim olsa parlamentoda 360 milletvekilini garantiledi, hedefimiz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem... Birlikte kazanacağız!” diye belirtti.

HÜLYALARA DALMIŞSINIZ

Özkoç’un paylaşımı iktidar cephesinde anında yanıt buldu. AK Parti İl Başkanı Yunus Tever,  Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarılarının yer aldığı bir listeyi paylaşarak, “Erken seçim çığırtkanlığınız bitti şimdi hülyalara dalar olmuşsunuz. Ama sizi de iyi anlıyoruz, başka türlü parti tabanını zaten motive edemezsiniz. Şunu hatırlatmakta fayda var; 18 Haziran’da umutlar yine tükenecek, gerçeklerle bir kez daha yüzleşeceksiniz. Tabii yüzünüz varsa” dedi.

YAVUZ DA DAHİL OLDU

İl Başkanı Tever’in açıklamalarına destek ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’dan geldi. Yavuz, “Sayın başkanım ‘Şimdi hülyalara dalar olmuşsunuz’ diyerek adama haksızlık yapıyorsun. Ne şimdisi! Adamlar 15 seçimdir aynı teranelerdeler :))))” ifadelerine yer verdi. Özkoç’un paylaşımıyla başlayan seçim polemiğine kısa sürede çok sayıda partili dahil oldu. İktidar ve muhalefet arasındaki seçim tartışmasının nereye varacağı ise merak konusu oldu.

banner84
Yorumlar (0)