banner2

banner1

banner22

'Tramvaylara karşı değiliz'

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, yapılacak olan nostaljik tramvay ile ilgili açıklamada bulundu.

SİYASET 19.12.2019, 14:22
'Tramvaylara karşı değiliz'
banner48


Ergül yaptığı açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz ayın sonunda yaptığı açıklama da nostaljik tramvay projenin temelini bir ay içinde atacağını müjdesini vermişti.  Ancak görünen o ki bu proje ile ilgili bir alt yapı çalışmasını yapılmadığını görmekteyiz. Devamlı olarak kamuoyunda müjdeler verilmekte ve bu müjdelerin sonucunu ne yazık ki beklemekteyiz.” dedi


“Müjdeler verilipte bir türlü hayata geçirilmeyen onlarca projeler nedense lafta kalıyorlar. Kendi verdikleri sözleri hayata geçirmiyorlar. 1 Milyon nüfuslu olan şehrimizde kendi yapmış oldukları projeler dahil verilen sürede hayata geçiremeyen belediye başkanı nasıl olur ki şehrimizi yaşanabilir bir kent hüviyetine taşıyabilir. Bu şehrimiz böyle yönetildiği takdirde kasaba görünümünden kurtulamayacaktır.” ifadelerini kullandı.


Bizler nostalji tramvaylara karşı değiliz. Bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. Fakat şehrimizin en önemli sorunlarından biri olan Karaman –Korucuk- Camili Adapazarı arasında trafik akışını sağlayacak hafif raylı sisteminin bir an önce hayata geçirilmesidir. Bu sistem için Çark deresi kıyısında bırakılan alanların imara açılması gerçekten bizleri gerçekten derinden düşündürmektedir. Bu anlamda Yerel yönetimlerin yapacakları çalışmalarında Sakarya’yı 50-100 yıla taşıyabilecek projeler tasarlamaları gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)