banner2

banner1

banner22

Toçoğlu faktörü

Sakarya’da yerel siyasetin önemli aktörlerinden Enver Toçoğlu İYİ Parti’den meclise gidebilmek için çalışıyor.

SİYASET 13.05.2018, 11:59
Toçoğlu faktörü
banner48

Meral Akşener’in Genel Başkanlığı’nı yaptığı İYİ Parti’de liste başı kim olacak sorusu merak konusu oldu. Kulislerde Enver Toçoğlu’nun ilk sıra adaylığı için eski sendikacı Salih Kılıç ve Partinin Kurucular Kurulu Üyeleri’nden Ümit Dikbayır ile yarıştığı konuşuluyor.  Salih Kılıç’ın şehrin genelinde etkili olamayacağı, Ümit Dikbayır’ın yeterince tanınır olmadığı konuşulurken liste başı olarak Enver Toçoğlu’nun şansının epey yüksek olduğu konuşuluyor.

Sendikacı-siyasetçi Enver Toçoğlu 24 Haziran seçimlerinde Sakarya’dan İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı oldu. Milletvekili listesinde ilk sırayı alması beklenen Toçoğlu’nun ilginç bir siyasi karnesi bulunuyor.  Kendisini aday gösteren partilere oy patlaması yaşatan Toçoğlu şimdi İYİ Parti çatısı altında yarışa giriyor.

TOÇOĞLU’NUN SEÇİM KARNESİ

2004 yılında Doğruyol Partisi’nden aday olan Enver Toçoğlu, partisinin Sakarya’da ki yüzde 2.1’lik oy oranını 27.6’ya yükselterek 68 bin oy almayı başarmıştı. Toçoğlu’nun bu başarısı parti üst yönetimi tarafından GİK Üyeliği verilerek ödüllendirilmişti.

28 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’nin adayı olan Enver Toçoğlu amcasının oğlu ile yarıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi’ne karşı muhalefeti MHP çatısı altında toplamayı başaran Enver Toçoğlu yüzde 37,2’lik bir oy oranına ulaşarak yarışta ikinci sırada kalmıştı. MHP’nin oylarını katlayan Toçoğlu GİK Üyesi oldu.

Enver Toçoğlu yerel seçimlerin ardından amcaoğlu ile barışıp hatta bir önceki genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olmuştu. Ancak Toçoğlu AK Parti’de 7 kişilik listeye yazılmamıştı.

 

 

 

Yorumlar (0)