banner2

banner1

banner22

Tever’in listesine ilk yorumlar

AK Parti Sakarya 7’nci İl Olağan Kongresi’nde güven tazeleyen Yunus Tever’in listesiyle ilgili çeşitli yorumlar gelmeye başladı.

SİYASET 20.01.2021, 17:35 Editör: Ebru Bulut
Tever’in listesine ilk yorumlar
banner48

AK Parti’de kongrenin ardından yönetim listesiyle ilgili çok sayıda yorum yapılıyor. Parti kulislerinde Yunus Tever’in görevi devraldığı isim olan Fevzi Kılıç’ın etkisinde kaldığı en çok konuşulan konular arasında. Tever’in Disiplin Kurulu’nda görev verdiği isimlerden Ramazan Serhoş’un genel merkez kararıyla görevden alındıktan sonra Disiplin Kuruluna yazılması çok konuşulanlar arasında yerini aldı. AK Parti İl Yönetim Kurulu asil listesinde Geyve’den kimsenin olmaması da dikkat çekici olarak yorumlanırken, eski belediye başkanı İrfan Püsküllü’nün listede yer alması şaşkınlık yarattı. ASKON Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Fazlıoğlu ve Kenan Işıklı’nın asil listede yer alması dikkatlerden kaçmadı.

GELENLER

Ahmet Fazlıoğlu, Berrin Yılmazer, Cengiz Bakan, Cevat Özbay, Emre Tan, Enes Akcan, Hamza Kuriş, Hasan Şevki, Hasan Gudil, İrfan Püsküllü, Kenan Işıklı, Murat Salih Başer, Mükerrem Koç, Perihan Yaylalı, Rıza Bora, Selim Yıldırım, Semih Gülşan, Sibel Galipoğlu, Şenol Çalışkan, Ülker Şenyurt.

GİDENLER

Ahmet Cindioğlu, Ayşe Zümra Mert, Abdurrahman Düzcan, Beşir Beşiroğlu, Bilal Arabacıoğlu, Burçak Başak, Canan Mehmetağaoğlu, Cihan Yıldız,  Gökhan Tiryaki, Handan Uysal, Hasan Çakır, İbrahim Berat Kara, Mehmet Alper Yüksel, Muhammet Malik İnci, Muharrem İşler, Mustafa Kaytaz, Mustafa Aydın, Mustafa Kaymul, Müge Çeker, Nursel Özkılıç, Önder Baltaoğlu, Muhammet Çapoğlu,

Yorumlar (1)
Sacid Mutlu 9 ay önce
Fakirin ekmeğini büyütün.. DURUM VAHİM!
Dar gelirliye kamu işinde öncelik verin.
Bakın mecliste vekillik dahil en küçük birimlere kadar  işi aşı kapan hep eskilerin yenilerin çocuğu eş dost ve yakınları.
Değişen bir şey yok.. Kaçta kaçı fukara...
İnsan odaklı dindar olanla olmayan arasında adalet adına farkı büyütün!
TV lerden akan irinlere neden suskun AKP.. Hani bize has düzenlemeler ile zina yasası? İdam nerede? Aile nesil yozlaştı. Nikahın adı yok.
NİKAHLI iken Zinaya, para hapis, bir süre evlilikten men.
*Çocuk sahibi olanlardan bakarım diyene, olmadı yakınına iş aş yardımı ver. Çocuklar aile de büyüsün..
Allah'tan korkmayan neden evlensin ahmak mı? Güvenecek Temiz el mi kaldı? Sokağa düşen yatak sahnelerini önleyecek çareniz yok mu?
Adil Ücret sistemi kurma vitrinde Tuzu kurudu varlığı buldu. Unutuyor iktidar KAPİTALİST sistemi seviyor.
*Evlenene aile yardımı en az yarım asgari ücret olmalı.
*Devletin her ferdi, çalışırken çok kazansın. Emekli de birikimi ile farklı yaşasın.
*Çalışılan yılı ve asgari ücreti ana kriter sayan, zaruri ihtiyaç kriterleri (evsiz eğitimde evlenecek çocuğu, engelisi yakın yaşlısı olan) ile eski yeni arasında uçurum farkı azaltan adil bir emekli ücret sistemi neden kurulmaz?
*Tarımda sanayide verilen teşvikleri denetleyen etkili devlet kurumları yok mu?
*Milli eğitimde öze dönmenin vakti gelmedi mi? Neden bir eğitim sistemi kuramıyoruz.
Neslin ömrünün yarısı okulda boş bilgi hamalı yüklenmekle geçiyor!
Gaye erdemli verimli ahlaklı nesil değil mi?
Kongrelerde havalı ve havai konuşmalar  bu icraatları geciktirmek le zafer vermez.
Bu beklentiler gereksiz sayan geciktiren susan oluşuma oy vermekle olmaz.
Sandıkları patlatmak, rüyası  görenlere duyurulur.
Varlık makam zehiri sizi kapitalizme uşak etmesin.
Kutlu yürüyüşe umutlar sürsün