banner2

banner1

banner22

Tever kongrede konuştu

AK Parti Gençlik Kolları İl Kongresinde, Büyükşehir Belediyesi eski hal arazisini 60 milyona sattı iddialarına yanıt veren AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, “Kendi partilerindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık furyasının üzerini örtmek için yalan ve iftira çıtasını sürekli yükseltenler, hakikat selinin önünden elbette kaçamayacaklardır” dedi.

SİYASET 12.02.2021, 17:25 Editör: Ebru Bulut
Tever kongrede konuştu
banner48

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Kongresi saat 14.30 itibariyle başladı. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Gençlik Kolları İl Kongresinde konuştu. Başkan Tever, gençliğe önemli mesajlar vererek, gündeme dair de değerlendirmelerde bulundu.

ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Siyasette gençliğin önemini vurgulayan Tever, “Bizler öyle şanslı bir gençliğiz ki; ülkesinin ve milletinin geleceği için gecesini gündüzüne katarak çalışan Liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile dava ve yol arkadaşlığı yapıyoruz. Siyaset bugün var, yarın yok. Ama bu can bu bedende olduğu müddetçe çizgimizden, değerlerimizden ve davamızdan asla taviz vermeyeceğiz. Toplumun her kesimini kucaklayan yeni kadrolarımızla, hem 20 yıllık geçmişimize sahip çıkacak, hem de geleceğe yönelik hedeflerimizi bu teşkilat yapılarımızla yarınlara taşıyacağız inşallah. Bugün Kongreyle birlikte bayrağı devredecek olan Murat Salih Başer kardeşime Gençlik Kollarımızda bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve emekleri için teşekkürlerimi sunuyorum. Bayrağı devralacak olan Muhammed Çalışkan kardeşime de yeni görevinde ve çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

MİLLİ UZAY PROGRAMI

Milli Uzay Programına değinen Tever; “Ülke olarak, bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğimiz, güvenlikten ekonomiye kadar hemen her alanda ciddi sınamalarla karşı karşıya olduğumuz bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan Milli Uzay Programını çok önemsiyoruz. Bu programın siz gençleri de çok heyecanlandırdığını yakından biliyorum. Türkiye artık yeni bir yüzyıla merhaba diyor. İnanıyoruz ki; bu merhabanın ilk öncüleri de siz gençler olacaksınız ve yeni Türkiye’nin kurucuları ve mimarları sizler olacaksınız. Güçlü ve bağımsız bir Türkiye’nin varlığını sadece dünyada değil uzayda da tahkim etmek için atılan bu adımların ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye ideli için çalışmaya, üretmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz inşallah.” şeklinde konuştu.

GÜNDEM OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ

Kadıköy’de gerçekleşen yasadışı eylemler hakkında konuşan Tever; “Bugün Boğaziçi’nde, dün Gezi'de, sonra Çukur eylemlerinde oluşturulmaya çalışılan atmosferi hepimizin çok iyi bilmesi ve idrak etmesi gerekiyor. Kadıköy'de gerçekleştirilen yasa dışı eylemlerde gözaltına alınan 65 kişiden 58'si terör örgütlerine üye ya da o güruha yakın, terör örgütleriyle irtibatlı. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşen eylemlerde gözaltına alınan 108 kişiden 101'i Boğaziçi Üniversitesinin öğrencisi değil. İçlerinde 7 öğrenci var. Bu, aynı oyunun tekrar kurulmaya çalışıldığını gösteriyor. Bu ülkenin siyasi tarihini anlamak ve okumak için bu ülkenin darbeler tarihini çok iyi bilmek lazım. AK Parti gençliği, milli ve manevi değerlerine sonuna kadar sahip çıkan gençlik, bugün bütün kutsallarını taçlandıran ve onu daha yükseğe taşıyacak gençlik hiç bu oyuna izin verir mi? Asla izin vermeyiz. Bu gençlik bu hain oyunları bozar. Sadece AK Parti'ye üye olan gençleri kastetmiyorum. Bu ülkeyi gerçekten yürekten seven, bu bayrağı, bu ezanı, bu vatanın her bir metrekare toprağına sahip çıkan gençlerden bahsediyorum.” ifadelerini kullandı

“60 MİLYONA SATTI” İDDİALARINA CEVAP

Büyükşehir Belediyesi eski hal arazisini 60 milyona sattı iddialarına yanıt veren Tever; “Muhalefetin Sakarya’daki temsilcisi, bir televizyon programına çıkmış Büyükşehir Belediyesi eski hal arazisini 60 milyona sattı ve utanmadan birlerine peşkeş çekti demiş. Böyle bir şey olabilir mi? Tam üç kez ihaleye çıkan araziye talip bile çıkmamışken beyefendi araziyi satmış. Hadi bu zat birçok konuda böyle bilgisiz, belgesiz çıkıp atıp tutuyor. Peki, bunların Genel Başkanı ne yapıyor? Çiftçilerle buluşmasında Sakarya’da üç köyü özel banka aracılığıyla icradan biz kurtardık diyor. Halhalla! Biz Sakarya’da yaşıyoruz, hemen araştırdık, sorduk ve soruşturduk tabii böyle bir şey de yok. Kıymetli Arkadaşlar, yalan bunların şiarı olmuş. Ama gerçeklerin de er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Kendi partilerindeki taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık furyasının üzerini örtmek için yalan ve iftira çıtasını sürekli yükseltenler, hakikat selinin önünden elbette kaçamayacaklardır. Allah ıslah etsin ne diyelim.” dedi.

Yorumlar (0)