banner2

banner1

banner22

Tever güven tazeledi

AK Parti 7'nci Olağan Genel Kurulu'nda kongreye tek aday olarak giren Yunus Tever, güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

SİYASET 20.01.2021, 12:37 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı kongresi, Serdivan Spor Salonunda gerçekleşti. AK Parti Sakarya 7'nci Olağan Kongre öncesinde delegelerin ve katılımcıların ateş ölçümü yaparak, korona tedbirlerine uyulması yönünde uyarıda bulundu. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkez Sözcüsü Ömer Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Milletvekileri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, MHP grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Belediye Başkanları siyasi parti temsilcileri ve delegeler katıldı.  Yeterli çoğunluğunun sağlanmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Olağan Kongre, İl Başkanı Yunus Tever'in konuşmasıyla başladı. Olağan Kongre de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans aracılığı ile partililere seslendi.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU

AK Parti Sakarya 7'inci Olağan İl Kongresi'nde kongreye tek aday olarak giren Yunus Tever'in listesi belli oldu İşte o liste; 

Başkan Yunus Tever

Ahmet Fazlıoğlu, Ayşe Kahraman, Berrin Yılmazer, Cengiz Bakan, Cevat Özbay, Ekrem Duran, emre Tan, Enes Akcan, Enis Aksoy, Enver Tok, Fatih Balkancı, Fatih Akın, Fetma Betül Özenç, Fevzi Gürsoy, Fikret Kesim, Hamza Kuriş, Huran Şen, Hasan Şevki, Hasan Gudil, İlhan Türkseven, İrem Tömekçe Gezer, İrfan Püsküllü. Kadir Alagöz, Kenan Işıklı, Kurşat Kılıç, M.erkut Başaoğlu, Merve Hilal Coşar, Mihriban Alemdar, Muhammet Enser Halıcı, Murat Salih Başer, Mükerrem Koç, Ömer Aslan, Perihan Yaylalı, Rıza Bora, Savaş Yılmazer, Seher Kural Cinanoğlu, Salim Yıldırım, Semih Gülşan, Serdar Özdemir, Sarre Koç, Sevde Girişken, Sibel Galipoğlu, Sinan Uyar, Süleyman Yıldırım, Şenol Çalışkan, Uğur Çarboğa, Ülker Şenyurt, Yavuz Korkmaz, Yusuf Çelik,

BUGÜN TARİHİ BİR GÜN

Kongrenin açılış konuşmasında AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilimizin bu gün yine tarihi bir gün yaşadığını belirterek, katılımcıları selamladı. Tever yaptığı konuşmada, 3 yıl önce 6’ncı Olağan Kongrede yine partililer ile aynı salonda bir araya geldiklerini ifade etti. Şuan ki atmosferin daha farklı olduğunu ifade eden Tever, “Belki bugün salgın sebebiyle sayısal olarak aynı çoğunlukta bir arada değiliz fakat aynı ruhu yaşayan, aynı inanca ve aşka sahip, aynı heyecanı duyan kalp atışlarını bugün bu salonda en derinden hissettiğimi öncelikle belirtmek istiyorum” dedi.

İNANDIĞIMIZ YOLDA YÜRÜYECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, inandıkları yolda yürümeye devam edeceklerini belirtirken, “19 yıldır AK Parti çatısı altında yürümekten gurur duyuyoruz. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Şehrimizin geleceği için tüm hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sakarya kalkarsa Türkiye'de kalkar. 20 yıldır deprem kredisi ödüyorduk. 270 milyon TL borç Sakarya'mızın üzerinden kalkmıştır"

HEM SAKARYA’DA HEM TÜRKİYE’DE ÇOK ŞEY YAPTIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali ihsan Yavuz, hem Sakarya’da hem de Türkiye’de çok şey yapıldığını dile getirerek, “Yapamaz dediler, yapıldı. İnşallah bundan sonra da Cumhur İttifakı ile birlikte milletimizden aldığımız teveccühle birlikte daha da iyi günlere kavuşacağız. Tüm teşkilatlarımızla kenetlenmiş ve çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan telekonferans sistemi ile bugün kongrelerini gerçekleştiren illerdeki partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, ülkemizi, siyasi, ekonomik yönden Milli ittifak olarak en üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını ifade etti. Erdoğan, “Eğer bu konuda aksini ifade eden varsa, her alanda yarışmaya hazırız. Biz Türkiye Cumhuriyetinin gelişmesi, kalkınması için yeni başlangıç ve projelerin sevinçlerini yaşamaya devam edeceğiz. Ülkemizde her gün yeni projelerin temeli atılıyor, açılışları yapılıyor. Bizler hep birlikte millet için çalışmayı üretmeyi sürdüreceğiz. Milletimizle yazacak daha çok yasacak hikayemiz var. Bu nedenle siz partililerimizden daha çok fedakarlık istiyor ve kongrelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Erdoğan konuşmasının sonunda il başkanlarını kürsüye çağırarak başardılar diledi.

Yorumlar (0)