banner2

banner1

banner22

Tever destekleri değerlendirdi

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve koronavirüs kapsamında uygulanan tedbirleri değerlendirdi.

SİYASET 12.05.2020, 16:43 Editör: Ebru Bulut
Tever destekleri değerlendirdi
banner48

“DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve koronavirüs kapsamında uygulanan tedbirleri değerlendirdi. Ülkemizde uygulanan tedbir ve destekler ile salgının ekonomik ve sosyal etkilerini en aza indirgemeyi amaçladıklarını belirten başkan Tever; “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ve Diğer Tedbirler kapsamında devletimizin, kurumlarımızın ve yerel yönetimlerimizin şehrimize sağladığı katkı ve destekler hız kesmeden devam ediyor. Koronavirüs ile mücadelede vatandaşlarımıza sağladığımız desteklerle salgının ekonomik ve sosyal etkilerini en aza indirgemeyi amaçlıyor, mücadelemizi samimiyet ve başarıyla devam ettirmeye kararlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Durmak yok, yola devam.” şeklinde konuştu.

54 BİN 100 KİŞİ ÖDENEKTEN FAYDALANDI

Tever, Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 1, 2 ve 3’üncü Faz yardım paketlerine Sakarya’dan 142 bin 646 kişi başvuruda bulunduğunu anımsatarak 32 milyon 684 bin lira toplam yardım tutarıyla 12 bin 45 ailenin faz paketlerinden faydalandığını kaydetti. İlimizde ücretli öğretmenler ve usta öğreticilere ek ders ücreti ödeme olanağından 2 bin 286 kişi faydalandığını belirten Tever, Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalanmayan ücretsiz izne çıkarılmış olan çalışanlara verilen bin 170 TL’lik yardımdan 54 bin 100 kişinin faydalandığını söyledi.

İŞLETME FİNANSMAN DESTEĞİ’NDEN 5 BİN 900 ESNAF YARARLANDI

Kurumsal ve ticari ölçekteki firmalara verilen, tutarı 10 ila 100 milyon lira arasında değişen “İşe Devam Kredi Desteği” paketinden ilimizde 5 bin 250 işletmenin faydalandığını söyleyen başkan Tever, tüm esnaflar için verilen 25 bin TL’ye kadar limitli “İşletme Finansman Desteği” paketinden ilimizden 5 bin 900 esnafın yararlandığını belirtti.

67 BİN VATANDAŞA NAKİT DESTEK YARDIM KARTI DAĞITILDI

Tever, vatandaşlara Sakarya geneline 4 milyon 262 bin koruyucu maske dağıtımı yapıldığını ve 65 yaş üstü 30 bin 638 kişiye koruyucu maske ve kolonya dağıtımı yapıldığını dile getirdi. Tever ayrıca, belediyelerce vatandaşlara 78 bin 898 adet hijyen paketi ve 67 bin 37 vatandaşa nakit destek yardım kartı dağıtıldığını kaydetti.

Yorumlar (0)