banner2

banner1

banner22

Tepekum Mahallesi okulunu istiyor

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yöneticiler Tepekum Mahallesi’nde bulunan ve yıkılan Mehmet Nuri İlkokulu’nda incelemelerde bulunarak, velilerin sorunlarını dinledi.

SİYASET 04.06.2020, 14:31 Editör: Ebru Bulut
Tepekum Mahallesi okulunu istiyor
banner48

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı vatandaşların sorunlarına ilişkin saha çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İlçe Başkanı Serdip Dokumacı ve yöneticiler Tepekum mahallesinde yer alan ve depreme dayanaklı olmaması nedeni ile yıkılan Mehmet Nuri İlkokulu'nun yeniden yapımına ilişkin velilerden gelen sorunları dinledi.

BİRÇOK SIKINTIYI BERABERİNDE GETİRDİ

Yıkılan yerde incelemelerde bulunan Dokumacı; “Mehmet Nuri İlkokulu, bizlerinde depreme dayanıklı olmayan okulların mutlak yıkılması hususundaki ısrarlarımız neticesinde alınan doğru ve yerinde kararla 2019 yılı ağustos ayında yıkılmıştır. Yıkım sonrası bu okul, öğretmen ve 600'a yakın öğrencisi ile Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu'nda, geçici olarak beraber eğitim görmeye başlamıştır. Tabi ki bu durum, iki okulun bir arada işleyişi bakımından birçok sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.

“UYUŞTURUCU MADDE KULLANANLARIN UĞRAK YERİ OLDU”

Yıkılan okulun yerine yenisi yapılacak denmesine rağmen, okul binası yıkılmış halde kendi haline bırakılmıştır. Üzerinden yaklaşık bir sene geçmesine rağmen, şu anda çöplük gibi kullanılmakta ve uyuşturucu madde kullananların uğrak yeri olmuş durumdadır. Mahalle halkı bu konulardan rahatsız olduğu gibi, o bölgede yakın bir ilkokul olmaması nedeni ile de mağdur durumdadır. Tüm bu sebepler nedeni ile okullarının da aynı yerinde bir an önce yapımına başlanılmasını istemektedir. Yine okulun olduğu arazinin, çeşitli bahaneler ile başka bir amaçla kullanılmak istenildiği söylemleri de mahalle halkını rahatsız etmektedir. Ancak aldığımız bilgiler neticesinde bu arsanın zaten eğitim kurumu yapılma şartlı bağışlandığını öğrenmiş bulunmaktayız nedenle hukuken de böyle bir durum mümkün değildir, böyle bir niyeti olan varsa da, bu durumun karşısında olacağımızın şimdiden bilinmesini isteriz. Son olarak yetkililerden, Mehmet Nuri İlkokulunun bir an önce, aynı yerinde yapılması için harekete geçmesini bölge halkı adına talep ediyoruz. Partimiz teşkilatları ve komisyonları ile bu konunun da yakın takipçisi olacaktır.” dedi.

Yorumlar (0)