banner2

banner1

banner22

Taleplerini iletti

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever şehrin sorunlarına çözüm bulmak için Ankara’da bir dizi görüşmeler gerçekleştirdi. Tever KYK Genel Müdürü ve Sağlık Bakan Yardımcısı ile görüştü

SİYASET 06.08.2019, 16:27
Taleplerini iletti
banner48
YÜZDE 50 DOLULUK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yeterli öğrenci sayısına ulaşamadığı için kapatılması kararı alınan Akyazı ve Karasu’da ki yurtlar için AK Parti İl Başkanı Yunus Tever devreye girdi. KYK genel Müdürü Recep Ali er ile görüşen Tever, her iki ilçeye de fakülteler kurulacağını ve yurtların kapatılmaması için talebini iletti. Yapılan görüşmelerin ardından KYK Genel Müdürü Er, tasarruf tedbirleri gerekçesiyle yurtların kapatılması kararı alındığını ancak doluluk oranının yüzde 50 veya üstü olması durumunda yurtların kapatılmayacağını söyledi.

DOKTOR TALEBİ
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’in Ankara’da ki ikinci durağı Sağlık Bakanlığı oldu. Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’i ziyaret eden Tever, şehirde ki hekim eksiğini bir kez daha dile getirip atamalarda ayrıcalık talep etti. Birçok branşta ciddi sıkıntıların olduğunu, ilçe hastanelerin uzman hekim açığı nedeniyle istenilen kapasiteye ulaşamadığını etraflıca Bakan Yardımcısı Erdemir’e aktaran İl Başkanı Yunus Tever atamalarda ayrıcalık sözü aldı.
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever bakanlıklarda ki ziyaretlerinin ardından genel merkeze geçerek ziyaretlerini sürdürdü.
 
Yorumlar (0)