banner2

banner1

banner22

Son düzlüğe girildi

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 24 Haziran seçimlerinde ki adaylar belli gibi. Ali İhsan Yavuz’un ilk sıraya yazıldığı konuşulan listeye son şekli Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

SİYASET 17.05.2018, 13:27
Son düzlüğe girildi
banner48

AK Parti’de 24 Haziran seçimlerine 79 aday adayı müracaat etti. Temayül yoklaması, Ankara’da gerçekleşen mülakat derken 79 aday adayı sayısı epey azaldı.

Ankara kulislerinden edinilen bilgilere göre Sakarya listesi büyük ölçüde tamamlanmış. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son dokunuşu yapması beklenen listenin  ilk sırasında mevcut vekillerden SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz’un olduğu kesin gibi.. Ali İhsan Yavuz’un ardından Recep Uncuoğlu’nun ikinci sırada yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. İlk ikinin dışında ki isimlerin yerleri belli olmamakla beraber Ali İnci’nin üçüncü sırada yer alabilme ihtimali de hayli yüksek.

AK Parti Genel Merkez’den edinilen bilgilere göre; Lütfü Bayraktar, Osman Çelik veya Mustafa Ak, Recep Hacıeyüpoğlu, Kenan Sofuoğlu veya Enes Erkan, Ekrem Yüce isimleri listede yer alması beklenen aday adayları oldular. AK Parti Sakarya listesinde tek kadın aday olacağı ancak kadın adayın sıralamada ki yeri ve isminin henüz netleşmediği bilgisine ulaşıldı.

Ankara kulislerinde konuşulan bir başka konu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sakarya ile alakalı detaylı bir dosya verildiği ve bu dosyada liste başı olarak Mustafa İsen’in yazılması ve diğer isimlerin tamamen yenilenmesi gerektiği yönünde. Recep Tayyip Erdoğan’a sunulan bu dosyada bölgesel dağılıma, genç ve kadın adayın seçilebilir yerde olmasına dikkat çekildiği öğrenildi.

Son düzlükte Erdoğan’ın tercihini hangi yönde kullanacağı merak ediliyor.

Yorumlar (0)