banner2

banner1

banner22

Sendikal Ayrımcılığı Kabul Etmiyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Milli Eğitim’de yapılan yönetici atamalarında sendikal ayrımcılığın dikkat çektiğini savundu.

SİYASET 20.08.2017, 20:46
Sendikal Ayrımcılığı Kabul Etmiyoruz
banner48

Hendek’tekiokullara yapılan atamalarda Eğitim Bir-Sen’e bağlı üyelerin gözetildiğini,atamalar için yapılan mülakat sonuçlarına bakıldığında da durumun açıkça görüleceğinianlatan MHP’li Babaoğlu şöyle devam etti:

“Hendek’te10 okula müdür atanıyor, tamamı Eğitim Bir-Sen’e bağlı. Yine atamalarkapsamında yapılan mülakat sonuçlarına göre 37 müdür yardımcısından 25’ yineaynı sendikanın üyeleri. Bu tablo, Milli Eğitim camiasının ikiye ayrıldığınınresmidir. Sendikal ayrımcılığı kabul etmiyoruz. Defalarca da ilgili ve yetkilimakamlara bu konudaki hassasiyetlerimiz ilettik. Bu şekilde okullarda verimlive uyumlu bir çalışma beklenemez. Zaten ilçe sıralamasında son 4’e kadargeriledik. Oysa 2004-2006 yıllarında Hendek, ilçeler arasında ilk 4’teydi.”

 

VALİ’YE DE MESAJI VAR

Babaoğlu,okullara yapılan müdür ve müdür yardımcısı atamalarının incelenmesi gerektiğinide söyleyerek şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ileİl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eğitim brifingi düzenlendi. Sakarya Valisiİrfan Balkanlıoğlu’nun burada sarf ettiği sözleri önemsiyoruz. Sayın Vali’ninde söylediği gibi eğitim konusu en az emniyet ve asayiş kadar önemli.Sakarya’yı eğitimde üst sıralara taşıma hedefini de takdirle karşılıyoruz.Eğitime olan hassasiyetinden dolayı Vali Bey’e teşekkür ederiz. Sendikalayrımcılık yapılmaması ve atamalarda hakkaniyet konusunda da Vali Bey’ingereken adımları atmasını bekliyoruz.” 


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)