banner2

banner1

Seçim maratonu sona erdi

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından halkın iradesiyle görev başına gelen belediye başkanları, bir itiraz süreci yaşanmayınca mazbatalarını almaya başladı.

SİYASET 03.04.2019, 17:33 30.11.-0001, 00:00
Seçim maratonu sona erdi
banner8
ÖNCE PİLAVCI
Cumhur İttifakı’nın Taraklı Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı, en yakın rakibini 1300 oy farkla geride bırakarak belediye başkanı seçilmişti. Pilavcı, bugün sabah saatlerinde mazbatasını alarak göreve başladı. Mazbatasını Taraklı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim İbrahim Demir’den teslim aldıktan sonra Pilavcı, belediye meclis üyeleriyle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

DAHA SONRA TURGUT BABAOĞLU
Öğlen saatlerinde bir mazbata haberi de Hendek’ten geldi. En yakın rakibi Ali Kemal Sofu’yu 2 bin 800 oy farkla geçen Büyük Birlik Partisi (BBP)’li Turgut Babaoğlu, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çağatay Akalın’dan aldı. Babaoğlu, Hendek Halkı’na teşekkür ederek, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “ Öncelikle İlçe Seçim Hakimimiz, İlçe seçim müdürümüze ve ilçe seçim kurulu üyelerimize, seçim sürecinde göstermiş oldukları gayret ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanlığımız Ülkemize, Sakarya’mıza ve Hendek’imize hayırlı olsun. Hendek halkının bize vermiş olduğu yetkiyle 5 yıl boyunca hep birlikte ilçemize hizmet edeceğiz. Mevlam hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin “ dedi. Babaoğlu’nun Cuma günü Cuma namazı çıkışında Hendek Belediye Başkanlığı görevini devralacak.

FEVZİ KILIÇ
Cumhur İttifakı’nın Erenler Belediye Başkan Adayı Fevzi Kılıç da öğlen saatlerinde ilçe seçim kuruluna gitti. Kalabalık bir kadroyla desteklenen Kılıç, mazbatayı aldıktan sonra beraberindekilerle bir hatıra fotoğrafı çektirdi. Kılıç’ın en kısa sürede göreve başlayacağı bildirildi.

ÖZCAN ÖZEN
Cumhur İttifakı Sapanca Belediye Başkan adayı Özcan Özen de mazbatasını bugün aldı. Özen'e mazbatasını, Sapanca İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mehmet Yalçın verdi.
Daha sonra AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel ve MHP İlçe Başkanı Gökhan Alemdar ile Sapanca Belediyesi'ne geçen Özen, eski Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'den görevi devraldı.
Özen, burada yaptığı konuşmada, hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm Sapancalı'ların belediye başkanı olacağını söyledi.
Kendisine destek veren vermeyen tüm vatandaşlara teşekkür eden Özen, "Sapanca için elimden gelen tüm gayreti göstereceğime inanın. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

İSHAK SARI
Cumhur İttifakı’nın Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da Karasu’daki oyların yarısını alarak başkan seçilmişti. Sarı, bugün mazbatasını aldı ve Karasu Belediyesi’ne gelerek devir teslim töreni ile tebrikleri kabul etti.
Kalabalık bir topluluk ile Karasu Belediyesine gelen Sarı; “Bir dakika bile durmadan hemen hizmetlerimize başlayacağız. Karasu’yu hak ettiği en yüksek yerlere taşımak için çalışacağız” dedi.

Başkan Sarı; “Öncelikle Allah’a hamd ediyorum ki, bu güzel ilçede bu kutsal görevi bize nasip etti. İkincisi, ilçemizin her bir ferdine gerek bize oy versin veya vermesin bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bize gösterilen teveccühü asla karşılıksız bırakmayacağımızı herkesin bilmesini istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Sözlerine devam eden Sarı; “Rabbime şükürler olsun ki, birbirinden değerli yol arkadaşlarımızla bugün buradayız. Yarın sabahtan itibaren ilçemize vaat ettiğimiz ve söz verdiğimiz tüm değişimi her bir hemşerimiz özüne kadar hissedecek. Hiçbir hemşerimiz bize vermiş olduğu oydan dolayı asla bir pişmanlık yaşamayacak. Biz, hayata geçireceğimiz hizmetlerle her verilen oyu anamızın ak sütü gibi helal edeceğiz” dedi.

İSMAİL GÜNDOĞDU

Cumhur İttifakı AK Parti Ferizli Belediye Başkan Adayı olarak girdiği 31 Mart Seçimlerinde en yakın rakibini 5 bin oy farkla geçerek belediye başkanı olarak seçilen İsmail Gündoğdu görevi teslim aldı. Ferizli Belediyesinde gerçekleştirilen devir teslim töreninde mevcut başkan Ahmet Soğuk’tan görevi devir alan Gündoğdu’yu bu günde AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti İlçe Başkan vekili Muhsin Zurnacı ve MHP İlçe Başkanı Veysel Dikbaş, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda seveni de yalnız bırakmadı.

 

Yorumlar (0)
14°
kapalı
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı