banner2

banner1

banner22

Sakarya’dan kimler görev alır?

AK Parti büyük kongresine saatler kala siyasi kulislerde ‘Sakarya’da kime görev verilir?” sorusuna cevap aranıyor. 11 siyasi partiye davetiye gönderilen kongrenin Divan Başkanlığını Seçim işlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

SİYASET 23.03.2021, 14:40 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’dan kimler görev alır?
banner48

ÜST KURUL DELEGELERİ GİTTİ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin büyük kongresinde oy kullanacak 1560 delegenin 18’i Sakarya’dan. Kongrede oy kullanacak delegeler bugünden Ankara’ya gitti. Üst kurul delegelerinin Covid-19 testleri Ankara’da belirlenen sağlık tesisinde yapılacak. Kongreye katılacak belediye başkanlarından test istenmedi. Başkanlar HES uygulamasıyla salona alınacak.

DİVAN BAŞKANI YAVUZ

AK Parti’nin 2023 manifestosunun açıklanacağı kongresini Sakarya Milletvekili ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yavuz kongre için titiz bir çalışma yürütüyor.

MYK VE MKYK ÜYE SAYISI

Adalet ve Kalkı4nma Partisi’nde kimlerin MYK kimlerin ise MKYK’da olacağı merak konusu oldu. Şehirde genel görüş Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un yeniden MYK’da olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yavuz’un dışında Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in de parti yönetiminde görev alacağını söyleyenlerin sayısı az değil. 15 olan MYK üye sayısının 2 MKYK üye sayısının ise 50’den 75’e çıkarılması bekleniyor. Yarın yapılacak kongrede MYK ve MKYK üye sayısının değişikliği için tüzük tadilatı yapılacak.

YURT DIŞINDAN MİSAFİR OLMAYACAK

Salgın nedeniyle kongreye, yurt dışından konuk çağırılmazken, kısıtlı sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, engelli ile gazi ve şehit yakınları davet edildi. 11 siyasi partiye kongre için davetiye gönderildi. Kongreye eski bakanlar, eski ve yeni milletvekilleri, parti kurucuları, önceki dönem parti kurulları, eski MKYK ve MYK üyeleri de 7. Olağan Büyük Kongre'ye davet edildi. Kongreye özel bir şarkı ve 3 tanıtım filmi de yer alacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede 2023 seçimlerine yönelik bir manifesto ve yol haritası açıklayacak.

Yorumlar (0)