banner2

banner1

banner22

Sakarya niye normalleşmenin dışında bırakıldı?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sakarya esnafına yapılan haksızlığı dile getirerek, “Esnafımızın üç beş masa ile rızkını kazanmaya çalışması tıka basa dolu AK Parti kongrelerinden daha mı tehlikeli? Sizin bu tutumunuz ile esnaf koronadan değil ama kahrından ölecek” dedi.

SİYASET 18.03.2021, 20:00 Editör: Aysima Kortak
banner48

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, bir video paylaşarak Sakarya esnafına yapılan haksızlığı dile getirdi.

SAKARYA’YI ÖKSÜZ BIRAKTINIZ

Ümit Dikbayır, “Sakarya halkının cömertçe oy verdiği Cumhur İttifakı Belediye Başkanlarına İl başkanlarına ve milletvekillerine sesleniyorum. Sakarya’yı öksüz bıraktınız, yalnız bıraktınız. Vaka sayıları Sakarya’mızın 2 katına ulaşmış şehirlerde, normalleşme süreci başlamışken Sakarya niye bunun dışında bırakıldı? Bu şehrin sesini niye Ankara’ya anlatamıyorsunuz? Esnafımızın üç beş masa ile rızkını kazanmaya çalışması tıka basa dolu AK Parti kongrelerinden daha mı tehlikeli? Sizin bu tutumunuz ile esnaf koronadan değil ama kahrından ölecek!” diye belirtti.

ESNAFIMIZ BATARKEN SİZ KALABALIĞI İLE ÖVÜNEN KONGRELER MİTİNGLER YAPTINIZ

Dikbayır, “Sizin verdiğinizi iddia ettiğinizi yardımlar, bugünkü hayat şartlarında esnafımıza hakarettir. Acı reçeteyi milletimize değil kendinize uygulayın. Tasarruf ağzınızda değil uygulamanızda olsun. Bu milletin ayağına gidin derdini çözün. Bu esnaf devletine inandı, kapat dediniz kapattı. Bu vatandaş 19 yıldır size oy vermekten başka ne yaptı? Esnafımız batarken siz kalabalığı ile övünen kongreler mitingler yaptınız. Şimdi çıkıp şu kadar milyon lira dağıttık şunu yaptık bunu ettik diye konuşacaksınız. Madem çok büyük yardımlarınız oldu buyurun Ankara’dan Sakarya’ya bir gelin de esnafın içine olmayan başarıyı kendinize anlatın da görelim. Batırdığınız iş yerleri aileleriyle birlikte aslında geleceğimizi de batırıyor. Allah’ın izniyle, milletin desteğiyle iktidar olduğumuz gün ülke nasıl yönetilir bir şehir nasıl yönetilir hepinize göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Melik Kayısoy 4 hafta önce
Bu adam vekil olmuş tuzunu Kurutmuş..
İhtiyaç bitmez ki yağla yağla sok gündeme. Eline fırsat verseler daha beter eder. Hariçten güzel gazel okuyor.
Proje partisiyiz dedi akrabası meral...
Doğrudur.. Eş dost bile düşünmez Böyleleri... Tâğuta yapan millî nedir habersiz bir duruşu var. Kendini allame sanıyor..