banner2

banner1

banner22

“Sakarya'nın sorunlarını takip ediyoruz”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Sakarya il başkanlığına ziyaret etti. Uysal, Sakarya'nın sorunlarını yakından bildiğini ifade etti.

SİYASET 22.07.2020, 18:26 Editör: Ebru Bulut
“Sakarya'nın sorunlarını takip ediyoruz”
banner48

GENEL BAŞKAN UYSAL SAKARYALI PARTİLİLERLE BULUŞTU

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Sakarya il başkanlığına ziyaret etti. Parti üyeleri ile bir araya gelen Demokrat Parti Genel Başkan Gültekin Uysal, Sakarya’nın sorunlarını yakından takip ettiğini ve bunların çözüm noktasında her türlü destek vermeye devam ettiğini belirtti. DP Sakarya il Başkanı İsmail Ergül ise ziyaretten dolayı teşekkür dileklerinde bulunarak Sakarya’nın sorunlarını ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

SOSYAL BUHRANA DÖNÜŞMÜŞ İŞSİZLİK MESELESİ VAR

Partisinin il binasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Uysal, şunları kaydetti: "Küresel salgının Türkiye’ye etkilerini yaşadığımız bir dönemin umut ediyoruz son evresindeyiz. Bu günleri yaşadığımız dönemin son evresinde olmayı umut ve temenni ediyoruz. Bütün bu olağanüstü şartlara rağmen Türkiye’de siyasetin işleyişleri sorumlulukları her zamankinden daha fazla artarak devam ediyor. Beklentiler artıyor. Türkiye’nin en büyük problemi meseleleri demokratik kanallara aktaramama problemi. Hata veren siyasi partiler düzeni. Dün akşam cumhurbaşkanı bir değerlendirmede bulundu. Cumhurbaşkanı hükümet sistemi diye yerli ve milli pazarlanmış bu mekanizmanın 2’nci yılı ve bu 2 yılda yaşadıkları bile Türkiye'nin keyfi bir şahsi öncelikleriyle dizayn edilmiş mekanizmanın işlemediği hususunda en azından bizim bir değerlendirmemiz var. Değerlendirmemizi yaparken kişilere ve şahıslara kategorik olarak karşıyız karşı modunda değil temel değerlerimiz bu ülkeni demokratikleşmesinde tarihi değerlerimizi aktararak bir takım dayatmalar tüm bunların dışında bir değerlendirme yapıyoruz. Bugün pembe kanalları izlerseniz ya da TÜİK verilerine bakarsanız dışarısı çok güzel pembe ama pencereden dışarı bakarsanız Türkiye’nin acı gerçekleriyle karşı karşıya kalıyoruz. En asgarisi TÜİK’in rakamlarına bile baksak bugün 10 milyonun üzerinde hakikaten ciddi bir sosyal buhrana dönüşmüş işsizlik meselesi var."

Yorumlar (0)