banner2

banner1

banner22

“Sakarya ırkçılıkla suçlanmaya çalışıldı”

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, mevsimlik işçilerinin kavgası ve Erol Mütercimler’in Sakaryalılar hakkında hakaret içerikli sözler söylemesi hakkında açıklama yaptı.

SİYASET 09.09.2020, 13:22 Editör: Ebru Bulut
“Sakarya ırkçılıkla suçlanmaya çalışıldı”
banner48

IRKÇILIKLA SUÇLANMAYA ÇALIŞILDI

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, mevsimlik işçilerinin kavgası ve Erol Mütercimler’in Sakaryalılar hakkında hakaret içerikli sözler söylemesi hakkında açıklama yaptı. Mevsimlik işçilerin kavgası hakkında konuşan Başkan Dokumacı, olayın amacının dışına çıkıldığını Sakarya’nın ırkçılık ile suçlanmaya çalışıldığını belirtti. Sakarya’da uzun yıllar boyunca birçok kültürün bir arada yaşadığını söyleyen Dokumacı, Sakarya halkının bu zamana kadar dostça yaşadığını ve bundan sonra da dostça yaşayacağını belirtti.

KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Katıldığı bir TV programında Sakaryalılar hakkında hakaret içerikli sözler sarf eden Erol Mütercimler hakkında da konuşan Dokumacı, Sakarya’nın herkesin şamar oğlanına çevireceği bir şehir olmadığını belirterek, şehirden çıkan bir çürük yumurta yüzünden bütün şehre mal edilmesi kimsenin haddi olmadığını söyleyerek Mütercimler’i Sakarya halkından özür dilemeye davet etti.

Dokumacı, açıklamasında;

Değerli hemşehrilerimiz son günlerde şehrimize yönelik yapılan yakıştırmalar daha doğrusu çamur atma girişimleri, hepimizi derinden üzmektedir. İlk olarak konusu farklı olan, yapanlarının en ağır cezayı almasını arzu ettiğimiz çirkin bir olay neticesinde tüm şehir IRKÇILIK ile suçlanmaya çalışıldı. Öncelikle şunu söyleyeyim, Sakarya bu ülkede en son ırkçılıkla suçlanabilecek şehirdir. Bu şehirde kaç kültürün bir arada, uzun yıllardır beraber yaşadığı, evlilikler neticesinde akraba bağlarının kurulduğu herkesçe bilinmektedir. O nedenle bu konuda net olarak;” Sakarya Irkçılığın Zıt Anlamlısıdır”, diyerek konuyu kapatabiliriz. Bu şehir tüm kültürleriyle hep dostça yaşadı bundan sonrada dostça yaşamaya devam edecektir. Sanki bu olay şehrimizi üzmemiş gibi ikinci bir yakıştırmada dün bir hadsizden geldi. Koca bir şehre ülkenin bütün pisliklerini yapıştırmaya çalıştığı gibi, çamur atma işini Kurtuluş savaşına kadar götürebilme cehaletini de gösterdi. Bizler gibi bu yakıştırmalardan rahatsız olan binlerce Sakaryalıya da “Canları cehenneme” diyerek son noktayı koydu. Herkes şunu bilsin ki; Sakarya öyle aklına esenin şamar oğlanına çevireceği bir memleket değildir. Sakarya vatanına, bayrağına bağlı, birçok kültürden insanın bir arada yaşadığı, ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Her yerde olduğu gibi bizim şehrimizde de çürük yumurtalar çıkmıştır. Ama bunları bütün şehre mal etmek kimsenin hakkı da değildir, haddi de. Tüm bu nedenlerle bu hadsizliği yapan şahsı tüm Sakarya halkından açık bir özür dilemeye davet ediyorum. Özrü kabul görür mü, görmez mi onu da vatansever Sakarya değerlendirecektir.” ifadelerine ye verdi.

Yorumlar (0)