banner2

banner1

banner22

Sakarya 14 Delege ile katılıyor

9 Mart 2020 tarihinde kuruluşunu gerçekleştiren ve o tarihten bugüne 43 il kongresini gerçekleştiren DEVA Partisi 1’inci Olağan Büyük Kongresini yarın Ankara’da gerçekleştirecek.

SİYASET 28.12.2020, 12:37 Editör: Gizem Demirsoy
Sakarya 14 Delege ile katılıyor
banner48

Ali Babacan'ın liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi ( DEVA Partisi), 1’inci Olağan Kongresi'ni 29 Aralık Salı günü saat 10:00’da Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirecek. Pandemi koşulları nedeniyle hafta içinde yapılacak kongreye sadece parti yöneticileri ve delegeler katılım sağlayabilecek. Siyasi Partiler Yasası gereği, bir siyasi partinin seçime girebilmesi için 81 ilin en az yarısında örgütlenmesi ve seçimlerden en az 6 ay önce, seçilmiş delegelerle olağan büyük kongresini gerçekleştirmesi gerekiyor. 9 Mart'ta kurulan DEVA Partisi 81 il kurucu başkanını atayarak, seçime girme yeterliliği kazanmak için 43 ilin kongre süreçlerini tamamlayarak örgütlenme sürecini hızla tamamladı.

OLASI ERKEN SEÇİM HAZIRLIĞI

Partinin geçtiğimiz günlerde yapılan atamayla 81 il kurucu başkanını atamış olmasına rağmen tüm illerde örgütlenmeyi beklemeyerek büyük kongre kararı almasının nedeni olarak, olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmama olduğu vurgulandı. DEVA Partisi, 1’inci Olağan Kongresi'ni yaptıktan sonra Haziran ayı sonunda genel seçimlere girme yeterliliğini sağlamış olacak.

SAKARYA 14 DELEGEYLE KATILACAK

Mehmet Erdoğan başkanlığında kurulan Sakarya il teşkilatının da Büyük Kongre’ye 14 üst kurul delegesi ile katılacak. Pazartesi günü Sakarya’dan hareket edecek teşkilat mensupları 29 Aralık’ta gerçekleşecek kongreye katılacaklar.

Yorumlar (0)