banner2

banner1

banner22

Özkoç sosyal medyadan tepki gösterdi

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, asgari ücretin bir aileyi güçlükle doyuracak miktarda olduğunu söyleyerek sosyal medyadan tepki gösterdi.

SİYASET 13.07.2021, 09:55 Editör: Ebru Bulut
Özkoç sosyal medyadan tepki gösterdi
banner48

SOSYAL MEDYADAN SİTEM ETTİ

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, asgari ücretin yetersiz olduğunu ve asgari ücretten vergi alınmasının yanlış olduğunu sosyal medyadan paylaşım yaparak tepki gösterdi. Şuan brüt asgari ücretin 3 bin 577 lira, net ise 2 bin 825 lira 90 kuruş olduğunu bir ailenin 3 öğün simit çay yese de asgari ücretin yetmediğini dile getirdi.

“KANUN TEKLİFİ VERDİK”

CHP, olarak asgari ücretten vergi alınmaması, en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine çıkarılması, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1500 lira olarak artırılması için kanun teklifi verdiklerini söyleyen engin Özkoç, sitem etti.

İŞTE ÖZKOÇ’UN PAYLAŞIMI

Bir aile üç öğün çay - simit yese, aylık  “2 bin 250 lira” veriyor.

Asgari ücret 3 bin 577 lira 50 kuruş.

LANET OLSUN BÖYLE ADALETSİZ DÜZENE...

Not: Asgari ücret brüt 3 bin 577 lira, net 2 bin 825 lira 90 kuruş. CHP olarak asgari ücretten vergi alınmaması, en düşük emekli aylığının asgari ücret düzeyine çıkarılması, emeklilerin bayram ikramiyesinin 1500 lira olarak artırılması için kanun teklifi vermiştik.”

Yorumlar (1)
Ahakuytra 2 hafta önce
Sayın Özkoç emekli ne yapsın 2000 TL ile simitide bulsa çayı bulamıyor hadi iktidar oldunuz asgari ücretten vergi almadınız emekliye ne yapacaksınız eskiden en düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitti şimde nerdeyse yarısından başlıyor