banner2

banner1

banner22

Özkoç emekli paşaların yanında

Deniz Kuvvetlerinden emekli amirallerin yayınladığı bildiriye iktidardan tepki yağarken CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç bildiriye destek verdi.

SİYASET 04.04.2021, 14:37 Editör: Aysima Kortak
Özkoç emekli paşaların yanında
banner48

103 emekli amiral imzasıyla, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin gece yarısı yayınlanan bildiri büyük tepki topladı. Aralarında Türker Ertürk ve Deniz Cora'nın da bulunduğu 103 emekli amiral bildiride "Yüce Türk milletine, son zamanlarda gerek Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılması endişe ile karşılanmaktadır" gibi ifadelere yer verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada "04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve '103 amiralden Montrö bildirisi' başlığı altında yayınlandığı belirtilen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası amacıyla re'sen soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili 103 eski amiralin yayınladığı bildiri Ankara'yı ayağa kaldırırken. Hükümet ve birçok siyasi isim bildiriye sert tepki gösterdi.

ÖZKOÇ O BİLDİRİYİ SAVUNDU

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç emekli amirallerin yayınladığı bildiriyi bu sözlerle savundu; Siz önce kendi yarattığınız vesayetçilerle savaşınAşağıyı işaret etmek. O eleştirdiğiniz amiraller 15 Temmuz’un önünde de sonunda da dimdik durdular...

Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ'cü dolduranlar, 15 Temmuz'un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı.

Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan...

Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE'NİN TAPU SENEDİ LOZAN'I, MONTRÖ'YÜ SAVUNMAK SUÇ OLMUŞ...

BU GÜNÜ UNUTMA MİLLETİM

Yorumlar (0)