banner2

banner1

banner22

Oturak’tan Çiftçiler Günü mesajı

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle Adapazarlı çiftçiler için bir mesaj yayınladı. Oturak mesajında; “Bu ülkeyi kendi kendine yetebilen bir hale getirmenin ilk adımı da son adımı da bu topraklardan geçmektedir. Bu bir milli görevdir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, her daim çiftçilerimizin yanında olup haklarını savunacağız.” dedi.

SİYASET 14.05.2020, 15:27 Editör: Ebru Bulut
Oturak’tan Çiftçiler Günü mesajı
banner48

MİLLİ GÖREV

MHP Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Dünya Çiftçiler günü vesilesi ile Adapazarlı çiftçiler için bir mesaj yayınladı. Başkan Oturak, mesajında çiftçiliğin kutsal bir meslek olduğunu, bugün zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan çiftçimizin milletin sağlığı ve memleketin ekonomisi için topraklarını ekip biçmeye devam etmesi gerektiğini bunun milli bir görev olduğunu söyledi. Kendisinin de hala ekip biçmekte olan bir aileden geldiğini ifade eden başkan Oturak mesajında şu ifadelere yer verdi;

ÇİFTÇİLİK DÜNYANIN EN KUTSAL MESLEKLERİNDENDİR

“Memleket topraklarına kurumuş tohumları sererek, sonra onu ıslatıp yüce Allah’ın bir mucizesi olan yeniden dirilişin her anına şahitlik eden, alın teri ile biçilen ürünleri bereketli sofralara ulaştırıp insanoğlunun vazgeçilmez bir ihtiyacı olan gıda teminini sağlayan çiftçilik dünyanın en kutsal mesleklerindendir. Bugün biliyoruz ki tüm teknolojik makine ve ekipmanlara rağmen çiftçilerimiz zor şartlarda mücadele etmektedir. Tarım girdi maliyetleri yükselirken, ürün fiyatları bunun gerisinde kalmakta, her geçen gün çiftçilerimizin ayakta durması güçleşmektedir. Hal böyle olunca bazı çok verimli araziler dahi boş kalabilmektedir.

TOPRAKLARIMIZI ASLA TERK ETMİYORUZ

Dünya nüfusunun çoğalması ile artış gösteren gıda ihtiyacı karşılanamadığı için, pazar ve market fiyatları yükselmekte, bunu dengelemek adına gıda üretiminde her geçen gün suni yöntemlerle sağlığımıza zararlı ürünlerin oranı artmaktadır. İnsanoğlunu hem sağlığını hem ekonomisini yakından ilgilendiren bu sorunun çözümünde yine en büyük görev çiftçilerimize düşmektedir. Çiftçi bir aileden gelen, hala ekip biçen biri olarak her zaman söylediğimi tekrar ediyorum topraklarımızı asla terk etmiyoruz. Bütün ağır şartlara rağmen memleketimizin insanlarına sağlıklı besinler ulaştırmaya hep birlikte devam ediyoruz. Bu ülkeyi kendi kendine yetebilen bir hale getirmenin ilk adımı da son adımı da bu topraklardan geçmektedir. Bu bir milli görevdir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, her daim çiftçilerimizin yanında olup haklarını savunacağımızı belirterek bütün Adapazarlı çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Allah topraklarımıza bereket, işlerinizde kolaylıklar versin.”

Yorumlar (0)