banner2

banner1

banner22

Oldukça iddialı

İlçe kadın kolları, İl kadın kolları, MKYK Üyeliği ve Bakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Çiğdem Erdoğan Atabek 24 Haziran seçimlerinde 4.sıradan aday gösterildi. Atabek adaylık sürecini ve seçimleri değerlendirdi.

SİYASET 21.05.2018, 19:16
Oldukça iddialı
banner48

‘Ya nasip diyerek’ aday adayı olduğunu anlatan Çiğdem Erdoğan Atabek 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakına, vatanın bölünmez bütünlüğüne güçlü destek vermek için çok çalışacaklarını söyledi. 

Ak Parti Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek’in Haberlisin Editörü’nün sorularına verdiği cevaplar

Aday adayı olurken düşünceniz nelerdi? Bu sefer listede olurmuyum dediniz mi?

Bizim davamızda kesin olacak, olmalıyım gibi bir durum söz konusu olamaz. Ya nasip denilerek yola çıkılır. Çalışılır ve takdir edilmeyi beklersiniz. Listede kesin olmalıyım, olurum gibi bir durumum olmadı.  AK Parti’de ilçe kadın kolları, il kadın kolları, MKYK Üyeliği gibi önemli görevlerde bulundum. Davam için neler yapmam gerektiğini, liderimizin yanında olup daha güçlü hamleler yapmasına katkı vermem gerektiğini bilerek hareket ettim. Aday adayı olurken, davama katkı vermek, Reisimizin hamlelerine güç vermek için aday adayı oldum.

Ne kadar objektif olursunuz bilemem ancak 7 kişilik listeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Birbirinden kıymetli isimler listede. Aday adayı olan 79 arkadaşımdan hangisinin adı yazılsa diğerimiz onu destekleriz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nde küsmek, kırılmak, darılmak gibi kavramlar yoktur. Meseleye dava olarak baktığımız için verilen her görevi layıkıyla yerine getirmek üzere odaklanır ve çalışırız. Biz Sakarya’da 7-0 yapabilmek için koşar ve çalışırız. 7 değerli isme listede yer verildi. Şehri kucaklayan ve Ankara’da önemli görevler üstlenecek isimler bunlar. Bir olup kenetlenerek 7-0 yapmak için çok çalışacağız.

24 Haziran seçimlerinde söylem ne olacak? Cumhur İttifakına destek için nasıl bir söylem geliştirilecek?

Her seçim döneminin kendi içinde zor yönleri vardır. Dönemsel yapılması gereken hamleler vardır. Ancak şunu unutmamak lazım. 24 Haziran seçimleri sıradan bir seçim değil. Vatanı-milleti için çalışan, ülkemizin bekası için gecesini gündüzüne katan Recep Tayyip Erdoğan ile diğerleri arasında geçecek bir yarış olacak. 24 Haziran seçimleri ülkemizin bekası açısından çok ama çok önemli. Milletimizin vatan-millet tarafında olanı yani Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü kılacak hamleyi yapacağına olan inancım tam...

Seçilebilecek noktada olan tek kadın adaysınız. Kadın seçmenlere söyleyecek bir sözünüz veya mesajınız var mı?

Sandığa gitmeden veya sandıklar açılmadan kimin ne olacağı belli olmaz. Ben Sakarya’nın sağduyulu analarına, kadınlarına güveniyorum. Evlatlarının geleceği, ülkemizin bekası için tercihleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olacaktır. 24 Haziran’da Sakaryalı kadınların güçlü desteğini istiyorum.

Çiğdem Erdoğan Atabek aday listesinin ve 24 Haziran seçimlerinin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek açıklamalarını noktaladı.

 

Yorumlar (0)