banner2

banner1

banner22

Muharrem İnce Sakarya'da

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin İl Başkanlığı'nın açılışı yapmak için Sakarya’ya geldi. Gerçekleşen açılış töreninde konuşan Genel Başkan Muharrem İnce, sloganlarının mavi olduğunu söylerken M harfinin Memleket, A harfinin Adalet, V harfinin vicdan ve İ harfinin işsizlere iş olarak açıkladı.

SİYASET 17.07.2021, 14:12 Editör: Aysima Kortak
Muharrem İnce Sakarya'da
banner48

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Sakarya İl Başkanlığı Binası’nın açılışı yapmak için bugün saat 14.00 sıralarında Sakarya'ya geldi. Adapazarı İlçesi Fabrika Caddesi üzerinde bulunan İl Başkanlığı’nın önünde düzenlenen törenle Memleket Partisi Genel Başkan Muharrem İnce, Memleket Partisi Sakarya İl Başkanı Fatma Kurtuluş ve beraberindeki heyetle birlikte il binasının açılışını yaptı.

BU ŞEHRE GELİNCE UMUTLARIM ARTIYOR

Açılış töreninde konuşan İnce, “Sakarya’ya geldiğimde hep 3 şey aklıma gelir. Onlardan birisi daha 20’li yaşlarda bile yokken rahmetli babamın kamyonunda muavinlik yaparken buraya şeker fabrikasına gelip küspe alırdık, Küspe satardık. Şeker fabrikası vardı bir zamanlar bu memlekette. Hepsini sattılar. İkincisi, parti içi mücadelelerde vefalı dostları hatırlarım hep Sakarya’dan geçerken. Bir üçüncüsü de Sakarya’nın nehrinden mi, havasında mı, suyundan mı, insanından mı bilmiyorum ama bu şehre gelince umutlarım artıyor. Umutlanırım daha güzel Türkiye ve daha güzel günler için. Allah’ın izni milletin isteği ile en kısa sürede örgütlenmemizi tamamlayıp 18 Eylül’de kurultayımızı toplayıp seçime girme hakkını elde edeceğiz. Türkiye’nin kötü yönetildiğini, işlerin iyiye gitmediğini 3 sene önce söylemiştim. Eylül ayında pahalılığı görün bu memlekette. Neden biliyor musunuz? Yüzde 14 tarım alanları daraldı. Çiftçi ekmiyor. İkincisi ise kurak oldu. Üçüncüsü ise gübre yüzde 220 arttı. Çiftçiler gübre atamıyor. Çiftçiyi teşvik etmek yok. Çiftçi ürününü ucuza satıyor, tüketici pahalıya yiyor” dedi.

SAKARYA’DAN AYRILDI

Konuşmasının ardından beraberindeki heyet ile il binasını dolaşan İnce, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti. İnce, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur ve Başkan Yardımcısı Güven Hasbaş ile şehrin sorunlarını konuştu. Matur, kentsel dönüşümle ilgili proje beklediklerini belirtti. SGC’deki ziyaretinin ardından Demokrasi Meydan’ına beraberindeki heyet ile yürüyen İnce, daha sonra Yalova’ya gitmek üzere Sakarya’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)