banner2

banner1

banner22

Milletvekili Bülbül’den çarpıcı açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ve Haberlisin.com’a gerçekleştirdiği hayırlı olsun ziyaretinde erken seçim ve mülteci sorunu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SİYASET 27.08.2021, 09:09 Editör: Ebru Bulut
Milletvekili Bülbül’den çarpıcı açıklamalar
banner48

ÖZEL HABER/İSMAİL ERKEN

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İl Başkan Yardımcısı Ömür Açba, güç birliğinin ardından Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi ve Haberlisin.com’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarette Bülbül, gündeme dair önemli açıklamalar gerçekleştirdi.

“YANILGIYA DÜŞÜYORLAR”

Erken seçim olmayacağının altını çizen Bülbül, “Seçim vaktinde olacak. AK Parti’nin sokağa inip vatandaş ile iç içe olmasını erken seçim olarak değerlendirenler yanılgıya düşüyor. Parti çalışmaları 2 yıldır pandemi nedeniyle vatandaş ile birebir temas çerçevesinde gerçekleşemiyordu. Aşı çalışmaları gibi gelişmeler ile birlikte tekrardan sokağa inildi. Bunu erken seçim olarak yorumlayamayız. Erken seçim yok” ifadelerine yer verdi.

“İKTİDAR GAYELERİ YOK”

Bülbül, “Kaldı ki; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk dönemindeyiz böyle bir yenilikte daha ilk dönemden belirlenen programın dışına çıkılıp erken seçim yapılması tutarsızlık olur. Böyle bir şeye imkan yok. Açık konuşmak gerekirse erken seçim dedikodularını yayanların da iktidar olmak gibi bir gayelerinin olduğunu zannetmiyorum. Erken seçim konusu sadece gündemi bulandırmak isteyenlerin dedikodularından ibaret” dedi.

“ÇIKIP SÖYLESİNLER”

Bülbül, “Bizler çıkıp açık bir şekilde ‘Cumhur İttifakı AK Parti ve MHP’den oluşur. Oy oranı da yüzde 50-52 vesairedir’ diyoruz ama karşı bloğumuz bunu söyleyemiyor. Daha kendi ittifakları hakkında bir şey söyleyemeden, ‘Sizin oyunuz efendim yüzde kaç vesaire’ diyorlar. Çıkıp desinler ‘Bizim ittifakımız CHP, İYİ Parti ve HDP’den yahut başka partilerden oluşur, oy toplamımız da bu kadardır.’ Daha bunu diyemiyorlar. Önce önlerine baksınlar” ifadelerine yer verdi.

“DİKKATLE ÇÖZÜLMELİ”

Mülteci konusuna da değinen Bülbül, “Bazı şer odakları mülteciler konusunda topluma kin ve nefret aşılıyor. Mülteci meselesi dikkat ve özenle çözülmeli. Aslına baktığımızda bu sorun 100 yılı aşkın bir sorundur ve en çok etkilenen de Türkiye’dir. Şu an daha fazla mülteci kaldıracak durumumuz yok ve misafirlerimiz ülkelerinde gerekli güvenlik şartları oluştuğu zaman geri yollanmalı” dedi.

“İLK TEPKİ ONLARDAN GELDİ”

Milletvekili Bülbül, “Bugün iktidara gelince mültecileri geri yollamayı vaat edenler, Barış Pınarı Harekatı zamanında provokasyonda bulunmuşlardı. Sn. Cumhurbaşkanımız harekattan sonra bölgede güvenlik şartlarının sağlanmasının ardından uluslararası bağışçıların da katkıları ile bölgenin yeniden inşa edilip Suriyeliler’in geri göndereceğini açıkladığı zaman ilk tepki muhalefetten gelmişti. Zamanında bu olayı Suriye’nin demografik yapısını bozmak ile ilişkilendirenler şimdi ‘Suriyelileri yollayacağız’ diyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)