banner2

banner1

banner22

Millete hizmetle gönüllere girdik

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın televizyon programında sarf ettiği sözlerden sonra başlayan deprem polemiği sürüyor. AK Parti il başkanı Yunus Tever, İYİ Parti İl başkanı Selçuk Kılıçaslan ardından sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

SİYASET 10.11.2020, 18:00 Editör: Ebru Bulut
Millete hizmetle gönüllere girdik
banner48

POLEMİK SÜRÜYOR

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı bir televizyon programında 17 Ağustos 1999 depremi sürecinde dönemin iktidarının başarılı olduğunu söyledi. 30 Ekim'de yaşanan İzmir depremi ile o dönemi karşılaştıran Dikbayır, günümüz iktidarının sınıfta kaldığını ifade etti. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever de Dikbayır'a cevap vermişti. Tever’in açıklamaları üzerine polemiğe İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan da dahil olmuş ve Tever’e yönelik sert açıklamalarda bulunmuştu. Bunun üzerine deprem süren deprem polemiğine Selçuk Kılıçaslan’ın açıklamaları ardından AK Parti İl Başkanı Yunus Tever tekrar sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak AK Parti hükümetinin hizmetlerini savundu.

“ACILAR ÜZERİNDEN KİRLİ SİYASETİNİZİ SÜRDÜRÜYORSUNUZ”

Deprem üzerinden siyaset yaparak İzmir’deki doğal afeti fırsat bilerek acılar üzerinden siyasetin sürdürüldüğünü söyleyen Tever; “Bizler tüm birimlerimizle 18 yıldır milletiyle iç içe olmuş, sokaktan hiçbir dönemde kopmamış bir siyasi hareketin mensuplarıyız. AK Parti iktidarı olarak milletimize hizmet ederek, gönüllere girdik. Her seçimde milletin AK Parti’yi yetkilendirmesi de bunun en büyük kanıtıdır. Sizler ise deprem üzerinden siyaset yaparak İzmir’de yaşanan doğal afeti fırsat bilip acılar üzerinden kirli siyasetinizi sürdürüyorsunuz. İzmir depreminin ilk anından itibaren devletimiz tüm birimleriyle anında harekete geçerek binlerce görevlisi ile canhıraş mücadele etmiştir” şeklinde konuştu.

“UMKE VE AFAD’I BİZLER KURDUK”

18 yıllık iktidarda 26 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve Malatya ile Elazığ depreminde yaşananlara nasıl müdahale edildiyse İzmir’e de aynı çalışmaları yapılacağını belirten Tever; “Yerel yönetimlerde esamesi bile okunmayanların, 18 yıllık iktidarlığımızda şehrimiz için harcadığımız 26 milyar liralık yatırımı, kentsel dönüşümdeki çalışmalarımızı, yatay mimariye sahip anlayışımızı, belediyelerimizin deprem hassasiyetini görmesini ve anlamasını beklemiyoruz. 2011 Van depreminin ardından bir yılda nasıl ki başka bir Van’ı inşa ettiysek, Malatya ve Elazığ depreminde yaşananlara nasıl ki hızlıca müdahale edip imarda bulunduysak, İzmir’de de aynı çalışmaları titizlikle yine bizler yapacağız. Ülkemizde, deprem vergileriyle toplanan 147 milyar liranın sekiz katı 1.2 trilyon lira deprem bölgelerine ve depremzedelerin hizmetine sunuldu. Avrupa’nın en büyük UMKE ekibi ve en geniş donanıma sahip AFAD’ını AK Parti hükümeti olarak bizler kurduk” dedi.

Yorumlar (0)