banner2

banner1

banner22

MHP’den fındık işçilerine ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe teşkilatı geçen yıl olduğu gibi bu yılda ilçemize fındık toplamak için gelen vatandaşları ziyaret etti.

SİYASET 08.09.2020, 23:47 Editör: Ebru Bulut
MHP’den fındık işçilerine ziyaret
banner48

“İŞBİRLİĞİ VAR”

Ziyarette çalışma şartlarından ve bu seneki fındık hasadından söz edilirken, ilçemize gelerek fındık toplayan işçilerin önemine dikkat çeken ilçe başkanı Halil Hakan Oturak; “Burada bir iş birliği var. İlçemize ülkemizin özellikle doğusundan gelen vatandaşlarımız olmasa fındıklarımızı toplayamayız” dedi. Son zamanlarda özellikle Sakarya isminin ön plana çıkarılarak buraya gelen işçilerle hemşerilerimizin bir sıkıntısı varmış gibi algı oluşturulmaya çalıştığına dikkat çeken ilçe başkanı: “Böyle bir şey söz konusu değil. Şehrimiz Adapazarı millet olma bilincinin en yüksekte yaşandığı bir yerdir. Burada gönül coğrafyamızın çeşitli yerlerinden gelen birçok insanımız birlik beraberlik içinde yaşıyor, doğu ve güneydoğuda bizden bir parçadır, ayrı tutmak bu millete ihanet etmek demektir” dedi.

“HADDİNİ AŞMASINI KINIYORUM”

Erol Mütercimler’in açıklamasına da değinen ilçe başkanı: “Kendisini salgın öncesi Beyoğlu İstiklal caddesinde görmüştüm, sanki yabancı bir kişi gibi tereddüt içerisinde yürüyordu. Yaşadığı şehre bile yabancı olan birinin Sakarya hakkında konuşmasını ve haddini aşmasını kınıyorum. Ermeni Rum çeteleri milli mücadele döneminde ülkemizde çeşitli yerlerde olaylar çıkarmışlardır. Ancak şehrimizin vatansever evlatları onların hakkından gelmesini bilmiştir. Milletine yabancı olanların amacı bu tarz açıklamalarla devleti zafiyete uğratmaktır. Buna asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. İlçe teşkilatı ziyarette top oynamayı seven gençlere futbol topu hediye ederken, ilçe başkanı en iyi oyuncularına Sakaryaspor forması hediye etti.

Yorumlar (0)