banner2

banner1

banner22

MHP’de hareketlilik

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre tarihi belli olmadan kulis çalışmaları başladı. Parti kulislerinde üç ismin adaylığı konuşulmaya başlandı. Gönlünden il başkanı olmayı geçirenlerin ortak dili ‘son kararı genel merkez verir’

SİYASET 19.11.2019, 11:25 Editör: Ebru Bulut
MHP’de hareketlilik
banner48

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kongre takvimi henüz netlik kazanmadı ancak hareketlilik başladı. Kulislerde il başkanlığı için üç adayın ismi konuşuluyor. İsmail Küçük, Dursun Yelken ve Ali Afacan’ın il başkanlığı için nabız yokladığı konuşuluyor. İl başkanı olmak isteyen isimler tek adaylı kongre olasılığının yüksek olduğunu ifade ederek “Son kararı genel merkez verir. Biz parti politikalarına karşı gelecek değiliz” diyerek aday gösterilmeme durumuna da hazırlık yapıyor.

‘ÜYE YAPILMIYOR’ İDDİASI!

Parti içi muhalefetin görüşmeleri sürdürdüğü sırada Pamukova İlçesinde partiye üye kaydı alınmadığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili Haberlisin.com’a açıklama yapan İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ise, “iddialar gerçeği yansıtmıyor, partiye üye kaydımız devam ediyor. Üyeler ilçelerden İl’e, bizden de Genel Merkeze gidiyor. Genel Merkezin onaylaması durumunda kabul olmuyor” ifadelerini kullanmıştı. Bu iddialar sonrasında üye kaydı yapılmadığı iddiasıyla MHP Genel Merkezine başvuruda bulunan isimler ise olumsuz cevap almıştı.

3 İSİM KONUŞULUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı için İsmail Küçük, Dursun Yelken ve Ali Afacan’ın çalışmalara başladığı iddia edildi. Ali Afacan’ın çalışmalarına yeni yeni başladığı belirtilirken İsmail Küçük ve Dursun Yelken’in delegelerle görüştüğü iddia edildi. Öte yandan mevcut İl Başkanı Ahmet Ziya Akar’ın da daha önce yaptığı açıklamalardan İl Başkanlığına devam etmek istediği bilinirken çok listeli bir seçim olması durumunda İl Başkanlığı yarışının oldukça hareketli geçeceği düşünülürken MHP Genel Merkezinin tek liste ile seçime girmesi öngörülüyor.

PARTİ TABANI NE BEKLİYOR?

Parti içindeki kulislerde aday olduğunu belirten isimler çalışmalarına hız verirken parti tabanında da hareketlilik yaşanıyor. Parti içerisinde görev almak isteyen gençlerde isimlerinin listelere girmesi için çalışma yapıyor. Özellikle ilçelerde uzun süredir MHP’ye gönül verenlerin listelerde olmak istediği bilinirken mevcut yönetimlerin taban ile arasının iyi olduğu biliniyor. Partililer önümüzdeki süreçte hem ilçelerin hem de il yönetiminin daha da aktif olarak şehirde siyaset yapmasını istiyor. MHP’nin yapıcı muhalefet tavrının sürmesini isteyen parti tabanı, şehirde eleştirilen noktaların MHP tarafından değerlendirilmesini istiyor.

Yorumlar (0)