banner2

banner1

banner22

Mahalleli isyan etti

Seçim çalışmalarını Sapanca'da sürdüren MHP Milletvekili Adayları, aşırı yağış nedeniyle su taşkını yaşanan Yanık Mahallesi'ne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

SİYASET 28.05.2018, 10:11
Mahalleli isyan etti
banner48

MAHALLELİ İSYANDA

Yaşanan su taşkınını, Sapanca dağlarındaki yapılaşmaya bağlayan Yanık halkı;  "Tepemizde orman bırakmadılar. Her yer bina ve istinat duvarı. Bir gün o duvarlarda çöküp tepemize yağacak diye korkuyoruz. Bu yapılaşma bu hızla devam ederse, bir kaç yıla kalmaz bir sel yaşanır ve burada herkes boğulur" şeklinde konuştular.

Taşkın esnasında yetkililere ulaşamadıklarını da savunan Yanık halkı, "Yarım saat yağdı, her yer göle döndü. Kimseye ulaşamadık. Yağmur 20 dakika daha devam etse büyük bir sele maruz kalabilirdik" dediler.

KAYGILARINIZI ANLIYORUZ

Milletvekili Adayı Muhammed Levent Bülbül, Sapanca tepelerindeki manzaranın yürek burktuğunu belirterek, "Kimseye dur diyemiyorsunuz, elinde tapusu var, imarı var. Bir arsada bina yapılmış, diğeri de onu emsal alabiliyor. Hassasiyetinizi ve kaygılarınızı anlıyor ve hak veriyoruz. Tedbir, önlem şart gibi görünüyor. Allah bizleri felaketlerden esirgesin" dedi.

MHP Sapanca İlçe Başkanı Berat Taner ise, vatandaşlara uğradıkları zarar ziyan konusunda Kaymakamlık nezdinde girişimlerde bulunarak yardımcı olabileceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)