banner2

banner1

banner22

Kurultay listesi yarı yarıya

Cumhuriyet Halk Partisi’nin çarşaf listeyle yapılan kongresi sonrasında ortaya ilginç sonuçlar çıktı. İl başkanlığı yarışında ikinci olan Reyhan Şahin ve Adapazarı ilçe kongresini kaybeden Şahin Kurultay delegesi seçildi.

SİYASET 16.02.2020, 12:43 Editör: Aysima Kortak
Kurultay listesi yarı yarıya
banner8

DELEGENİN KARARI

CHP delegesi kongrede herkese mesaj veren kararlara imza attı. İl başkanlığında Ecevit Keleş’e destek veren delege yönetim kurulunda farklı isimlerin görev almasını istedi. Delegenin en dikkat çeken kararı ise Genel Merkezde oy kullanacak Kurultay delegelerinde oldu. İl başkanı seçilemeyen Reyhan Şahin Kurultay delegesi oldu. Adapazarı İlçe Başkanlığı seçiminde yarışan iki isim Ayşe Füsun Çetin ve Fatma Kurtuluş Kurultay delegesi oldular. Kurtuluş ile Çetin bu kez de farklı listelerde yarışa girdiler ancak Çarşaf liste kararıyla iki isimde seçilmeyi başardı.

7 İSİM GİRDİ

CHP’nin kurultay delegeleri de belli oldu. Kongrede Reyhan Şahin’in listesinde yer alan Yaşar Erdem, Cengiz Çiçek, Aykut Süt, Gözdenur Yıldız ve Nihat Bayraktar ile il başkan adayı Reyhan Şahin delegeler tarafından kurultay delegesi seçildi. Erdoğan Isır’ın listesinde yer alan Ayşe Füsun Çetin’de delegeler tarafından kurultay üyeliğine seçilen bir başka isim oldu. 14 kişilik kurultay delege listesinden 7 isim il başkanlığı yarışını kaybeden listelerden seçildi.

KURULTAY LİSTESİ

Ecevit Keleş

Oğuzcan Curoglu

Azize Ceroglu

Füsun Çetin

Cengiz Çiçek

Yaşar Erdem

Fatma Kurtuluş

Atilla Kutluata

Aykut Süt

Reyhan Şahin

Gözdenur Yıldız

Nihat Baytaktar

KURA ÇEKECEKLER

Kurultay delegesi olabilmek için Ersan Ceylan ile Mithat Sarı kura çekecek. İkiliden birisi kurultay delegesi olacak. Genç ve kadın kotası nedeniyle Özge Bozkurt ve Birke Varol diğer adaylardan az oy almalarına rağmen kurultay delegesi oldular.

Yorumlar (1)
Ahakuytra 2 ay önce
Engin bey Hayırlı olsun Ecevit bey kazandı
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 31 Mart 2020
İmsak 05:08
Güneş 06:35
Öğle 13:07
İkindi 16:41
Akşam 19:30
Yatsı 20:51