banner22

Konyalı sosyal medyadan duyurdu

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı genel merkez tarafından görevden alındığını sosyal medyadan duyurdu. Demokrasiyi dilinden düşünmeyen CHP’de yaşanan gelişme şaşkınlık yarattı.

SİYASET 08.01.2022, 17:44 Editör: Ebru Bulut
Konyalı sosyal medyadan duyurdu
banner48

“Sandıkla gelen sandıkla gider” ve “Demokrasi” öyleminin en çok kullanıldığı siyasi parti olan CHP’de ilginç bir gelişme yaşandı. CHP il gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla görevden alındığını duyurdu. Konyalı sosyal medya hesabından kısasa kısas diyerek “Görevden alan görevden alınsın” çağrısı yaptı.

İŞTE KONYALI’NIN YAPTIĞI PAYLAŞIMLAR

banner84
Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Konyalı, “2016 yılında seçilerek göreve başladığım ve 2018-2020 yıllarında da aynı şekilde seçilerek devam ettirdiğim, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Sakarya İl Başkanlığı görevime, Gençlik Kolları Genel başkanlığı tarafından görevden alınılarak son verilmiştir.” dedi.

GÖREVDEN ALAN GÖREVDEN ALINSIN

Konyalı paylaşımının devamında serzenişte bulunarak; “Partimiz içerisinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve idealleri doğrultusunda korkmadan, yılmadan ve sinmeden mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Hiçbir zaman, Atatürk milliyetçiliğini savunmaktan çekinmedik. Kısık sesle değil yüksek sesle bağırdık. Devrimciliği yumuşatmaya çalışmadık. Laiklikle ilgili eylemler gerçekleştirdik. Cumhuriyetçi ve Halkçı politikalarımızın gerçekçiliğini ulaşabildiğimiz herkese anlattık. Devletçi olmamızın da verdiği sorumluluk ile partimiz adına devletimizin ikbali uğruna mücadelemizi sürdürdük. Sandıkla gelen sandıkla gider. Bunu söylemekten hiç çekinmeyin. Geçmişteki alışkanlıklara karşı, 2016 yılından beri, Sakarya’da parti içi seçimlerde genç arkadaşlarımız ile listelerde dolgu malzemesi olmayı reddettik. Liste hazırlayabilen ve sonucunda da kazandıran kişiler olarak listelerde yerimizi aldık. Artık bunun da üzerine koyabilecek güce eriştiğimizi görüyoruz. Kazandıran değil kazanan olmak için de çalışıyoruz! Kazanacağız. Tabi ki bu herkesin hoşuna gitmiyor. Açıkçası bizim çok hoşumuza gidiyor. Daha! Daha fazlası! Ve iktidar için çalışmaya devam edeceğiz. Sakarya’da sandığın kurulması objektif yaklaşım açısından önemlidir. 5 tane adayın birlik ve beraberlik konulu hikayesinde geçen detay gibi... Görevden alan görevden alınsın. Atama yapana atama yapılsın. Yazdığım ve çoğusunu paylaşamadıklarım SEBEP görevden alınmamız da SONUÇ’tur... Saygılar, sevgiler...” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)