banner2

banner1

banner22

'Kimseden ses yok'

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül; “Sakarya’nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazım. Şu an Sakarya’nın Bin yatak kadar açığı var. Bunun halledilmesi gerekiyor. Bir siyasetçi neden aransın yoğun bakım yatağı için? Ama adam can havli ile arıyor, bir çözüm istiyor. Yer olmadığı için uzak illere gönderilen hastalar oluyor. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil” dedi.

SİYASET 28.08.2019, 16:30
'Kimseden ses yok'
banner8
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda basın açıklaması yapan Bülbül, ülke gündemine dair birçok konuya değinerek; Türkiye’nin terör örgütleriyle ciddi bir mücadele içerisinde olduğunu hatırlattı. Bunun tarihi bir süreç olduğu konusunda vurgu yapan Bülbül, terörle bu kadar ciddi mücadele edilen bir dönemde partisinin yerinin terörle mücadele eden taraf olduğunu ve MHP için bundan başka bir pozisyonun söz konusu olamayacağını ifade etti.

“KOLLARIMIZI TAŞIN ALTINA KARŞILIK BEKLEMEDEN SOKTUK”
MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, “Bizim konuştuğumuz, anladığımız, anlattığımız her şey kendi penceremizden Türkiye’nin selameti için, geleceği için lazım gelen şeyler. Burada siyasi kazanç bizim açımızdan 2’nci, 3’üncü planda kalıyor. Önce ülkem ve milletim demeyi bilmiş bir siyasi hareket 15 Temmuz günü rüştünü bir daha ispat etmiştir. Ve arkasından da Milliyetçi Hareket Partisi biz şu kadar uyarılarda bulunduk, böyle birtakım tespitlerde bulunmuştuk, bunlar dinlenseydi bunlar olmazdı, siz bizi dinlemediniz deyip bacağımızı yayıp, kenarda oturup bir takım sıkıntılar ile ülkenin nasıl boğuştuğunu uzaktan seyretmeyi tercih etmedik biz. Biz o noktada gövdemizi, başımızı, kollarımızı bu taşın altına hiçbir karşılık beklemeden soktuk. Bu birileri tarafından anlaşılmayabilir, birilerine enayilik gibi de gözükebilir ama vatan, millet, memleket yolunda biz bunu bir kayıp olarak değil, bir kazanç olarak değerlendiriyoruz. Bu bize siyasi anlamda oy kaybına da sebep olabilir, bu bizim açımızdan dediğim gibi 2-3’üncü planda gelen şeylerdir. Bunu Milliyetçi Hareket Partisi samimiyetle ifade etmektedir ve bu yolda da kararlılıkla yürümektedir” dedi.
 
“MHP’NİN YERİ TERÖRLE MÜCADELE EDEN TARAFTIR”
Türkiye’nin, terör örgütleriyle ciddi bir mücadele içerisinde olduğunu ve bunun tarihi bir süreç olduğunu vurgulayan Levent Bülbül, MHP’nin yerinin terörle mücadele eden taraf olduğunu söyleyerek, “PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD/YPG bir terör örgütüdür. Bugün Türkiye’de birileri hala PYD/YPG’nin terör örgütü olmadığını ifade etse de onların sınırımızın yanı başında varlığından niye rahatsızlık duyalım dese de, o bizim için bir tehdittir. Yarın çoluk çocuğumuz, nesillerimiz ve milletimizin açısından büyük bir tehlikedir. Bu tehlikeyi şuan bertaraf etmek memleketimizin, devletimizin en büyük sorumluluğudur. Bu çerçevede bugün yürütülen çalışmalara hep birlikte şahitlik ediyoruz. Türkiye, Urfa ve sınır bölgesine tarihi bir yığınak yapmış durumda hem askeri hem diplomatik açıdan. Meselenin doğru bir şekilde hallolması için Türkiye ciddi bir mücadele vermektedir. Bugün 3’üncüsünün tertip edildiği Pençe harekatlarıyla, Irak'ın kuzeyinde girip çıkacak şekilde değil, kalıcı bazı gözlem noktaları da oluşturmak sureti ile terörün ülkemize sızması noktasında her zaman coğrafi olarak lojistik bölgesi olarak kabul edilen bölgelerin, Türk askerinin kontrol ve denetimi altında olması suretiyle terörün ülkemize sızma girişimlerinin engellenmesi ve aynı zamanda Fırat’ın doğusu’da PKK/PYD’nin elinde olan bölgelere Irak’ın kuzeyinden Kandil üzerinden gelebilecek lojistik bağlantı ve desteklere engel olmak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Irak'ın kuzeyinde de çok ciddi bir harekat düzenlemektedir. Yine bir iç güvenlik harekatı Kıran Harekatı; çok kapsamlı bir şekilde Şırnak, Hakkari ve Van illerimizi kapsayacak şekilde bir iç güvenlik harekatı tertip edilmek suretiyle terörün belinin kırılması değil, kökünün kazınması amacıyla Türkiye çok ciddi birtakım faaliyetlerin içerisindedir. Bu tarihi bir süreçtir. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’ne siz niye buradasınız diyen insanın ya MHP’yi tanımamış olması ya da kafayı yemiş olması lazım. Terörle bu kadar ciddi mücadele edilen bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeri burasıdır; terörle mücadele eden taraftır. MHP için bundan başka bir pozisyon söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.
 
BU SURİYELİLER NE OLACAK?
Türkiye, kendisine sığınanları orada güven ve huzuru sağlandıktan sonra onların yurtlarına dönüşünü temin etmeleri gerektiğini söyleyen Bülbül; “Bunların sıkıntılarını hep birlikte yaşıyoruz. Ancak, devletimiz geri dönüşüm temin edilmesini sağlamalı. Fırat kalkanı, Afrin bölgesinde ve özellikle oluşturulacak olan güvenli bölgelerde Suriyelilerin geri dönüşünü temin etmek durumunda. Bu gün Sakarya’da da sokakta dolaştığınızda da gelen ilk soru ‘Bu Suriyeliler ne olacak?’ bunların dönüşünün temin edilmesi sadece Suriyeliler açısından değil. Afgan sığınmacılar, düzensiz göçmenlerde Türkiye’ye yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları sonradan anlaşılıyor, kaçak işçi olarak kullanılıyorlar. ‘Ey milletim yeter artık bu Suriyelilerden çektiğimiz, bunlar bizim ekmeğimizi yiyorlar, ben işsiz geziyorum bunlar benim işimi çalıyorlar, sokakta her gün tabelalarını, kendilerini görüyoruz gitsinler’ gibi ifadeler vatandaşımızı tahrik noktasına getirir. Siyaset mekanizması içerisinde böyle tahripkar açıklamalar yarın hiç arzu edilmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Bu noktada MHP, son derece dikkatlidir. Bunun sosyal bir mesele, bir sıkıntı, bir kavga, bir çatışma riski oluşturmasını istememektedir.”
 
SAKARYA’NIN BİN YATAK KADAR AÇIĞI VAR
Yoğun bakım yatak kapasitemizin arttırılması için Özel Hastanelerin açmış olduğu yatakların, imkanların Sağlık Bakanlığı’nda onaylanması için birtakım girişimlerde bulunduklarını aktaran Bülbül; “Başkanlarımız her gün vatandaşımızın sağlık sıkıntısı ile uğraşıyor. Bizleri sabah akşam yoğun bakım yatağı için, yatış yaptırmak için, acildeki sıkıntılar için, ilgilenmedikleri için arıyorlar. Bu konuda bir haksızlık yapmayalım. Sakarya’nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazım. Şu an Sakarya’nın Bin yatak kadar açığı var. Bunun halledilmesi gerekiyor. Bir siyasetçi neden aransın yoğun bakım yatağı için? Ama adam can havli ile arıyor, bir çözüm istiyor. Yer olmadığı için uzak illere gönderilen hastalar oluyor. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Şehir hastanelerinde yapılan yatırımlar kısıtlanmamış, yatırımlar devam ediyor. Devletin böyle bir kararı var” ifadelerini kullandı.
 
“İFTİRA ATILIYOR”
Türkiye’de F-35 programında neden Amerika ile beraberiz diye sormayanların şimdi Tank projesine neden Katar ile beraberiz diye sormasını yadırgıyorum” diyen Bülbül; Katar şu an Türkiye’nin Ortadoğu’da stratejik birtakım çalışmalar içerisinde olduğunu, içerisinde askeri üslerinin olduğunu ve ekonomik ticari ilişkilerinin geliştirdiği ülkedir. Başka manalar yüklemenin anlamı yoktur. Tank’ın motorunu üretecek olan firma da yüzde 100 yerli firmadır. Arkasında Katar ortaklığı yoktur. Tank’ın en önemli parçasıdır. Yakın füze tehditlerini giderebilecek yeni nesil tanklara ihtiyaç vardır. Bu konuda Türkiye yerli ve milli bir atılım yapmıştır. Tank Palet fabrikasında üretilecek Altay tankı ile alakalı. Bu konuda hiçbir tereddüt söz konusu değildir. Fabrika’nın satıldığını söyleyenler, iftira atmaktadırlar. Her yerde satıldı deniliyor, bir yerde adam diyor ki gerçekten satıldı herhalde. Satış var mı? Yok. Yalan üzerine kurulan bir siyaset. Tank Palet de satış yok. 5-10 yıl içerisinde biz ne yapacağız? Bir yere füze düştüğü zaman nerede bu devlet diye sorulmaması lazım. “şeklinde konuştu.
 
“KİMSEDEN SES YOK”
“Cadde 54 ile ilgili davamız hala devam ediyor. MHP ittifak yaptık diye davayı geri çekmedi. Şu anda Danıştay’da dosyamız ve takip ediyoruz. Cadde 54 Sakarya açısından doğru bir iş olmamıştır, hukuki açısından sıkıntılıdır, mimari açıdan sıkıntılıdır, şehircilik açısından sıkıntılıdır. Burada o problemler aynı şekilde devam etmektedir ve MHP iddialarının arkasındadır. Ne ise talep etmişizdir. Hukuken bu şehir için elimizden geleni yaptık. Bu sadece MHP’nin meselesi değil bunun altını çizelim. Bu işi MHP takip ediyor, niye siz yoksunuz? Çıkın sizler de bir şeyler söyleyin. STK’larınız var, yapılarınız var vesaire. Kimseden ses yok. Sonra MHP biraz sessiz kaldı, acaba geri mi çekildi? Yüzkarası mı yapacaksınız bize? Hayır, yapmanıza gerek yok. Siz de dahil olun siz devam edin, eksik görüyorsanız. MHP’de eksiklik yok, MHP devam ediyor.”
 
Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Namaz Vakti 03 Nisan 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:31
Öğle 13:07
İkindi 16:42
Akşam 19:32
Yatsı 20:54
Puan Durumu
Takımlar O P
1. BANDIRMASPOR 28 60
2. ANKARA DEMİRSPOR 28 57
3. GMG KASTAMONUSPOR 28 53
4. TUZLASPOR A.Ş. 28 53
5. SAKARYASPOR A.Ş. 28 51
6. KIRŞEHİR BELEDİYE SPOR 28 47
7. VAN SPOR FUTBOL KULÜBÜ 28 44
8. UŞAK SPOR A.Ş. 28 44
9. PİSERRO KAHRAMANMARAŞSPOR 28 41
10. ERGENE VELİMEŞE SPOR 28 37
11. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 28 36
12. SİVAS BELEDİYE SPOR 28 36
13. BAYBURT ÖZEL İDARE SPOR 28 35
14. EYÜPSPOR 28 29
15. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 28 28
16. NİĞDE ANADOLU FK 28 17
17. ELAZIĞSPOR 28 16
18. KARDEMİR KARABÜKSPOR 28 6
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20