banner2

banner1

banner22

Kılıçdaroğlu’ndan Tank Palet çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Tank Palet fabrikası üzerinden iktidarı eleştirdi.

SİYASET 30.06.2020, 23:18 Editör: Aysima Kortak
Kılıçdaroğlu’ndan Tank Palet çıkışı
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Tank Palet fabrikası üzerinden iktidarı eleştirdi.

NEREDE BU TANK?

Kılıçdaroğlu, “Sakarya’daki Tank palet fabrikası Katar ordusuna Ethem Sancak’a peşkeş çekildi. Katarlılar gelip 50 milyon dolar yatırım yapacak dediler. Nerede bu yatırım? Değil 50 milyon dolar 1 dolar yatırım yapıldı mı? Tank palet fabrikası Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesinin soyulması düzenine dönüştü. Tamamen çıkar ilişkileri. Savunma Sanayi başkanı 9 Kasım 2018’de tweet attı: İlk Altay tankı 18 ay sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek, hayırlı olsun. Nerede bu tank? Tank yapmayı en iyi Ethem Sancak ve ortağı biliyormuş. Tankı sadece hayatında askerlik yapan adamlara ‘gel tank yap’ dediler. Nasıl yapacak? Devletin bütün imkanlarını sağlayarak. Sonra da çıkacaksın, ‘ben yerliyim, ben milliyim’ diyeceksin. Senin yerliliğin de millliğin de batsın. Sormak istiyorum: Dünyada kendi ülkesinin milli silah fabrikasını başka ülkeye peşkeş çekene ne denir? Vatan haini denir. Ortada ne tank, ne palet ne motor var.” dedi.

Yorumlar (0)