banner2

banner1

banner22

Kılıçaslan’dan Yavuz’a sert açıklama!

Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un yaptığı tank ve fındık karşılaştırması hakkında İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan basın açıklaması yaptı.

SİYASET 16.02.2020, 16:04 Editör: Aysima Kortak
Kılıçaslan’dan Yavuz’a sert açıklama!
banner8

Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un yaptığı tank ve fındık karşılaştırması hakkında İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un yaptığı tank ve fındık karşılaştırmasını hayretler içerisinde okuduk. Hatta Acaba yanlış mı anladık diye bir kaç kez okuduk. Maalesef daha önce bir çok kez şahit olduğumuz gibi zekamızla alay edercesine yapılmış bir açıklama olduğunu gördük. Karasu ve Kocaali bölgesinde fındık üreticiliği ile uğraşan vatandaşlarımızın emeğini hiçe sayan, adeta ülkeye hiçbir katma değer sağlamadığını ima eden bu talihsiz ifadeleri kabul etmiyoruz. Yılda 55 bin ton fındığın üretildiği, ülke ekonomisine en az 137 milyon dolar girdi sağlayan ve bölgenin başlıca geçim kaynağı olan fındığın bu denli önemsizleştirilmeye çalışılmasına itiraz ediyoruz. Her geçen yıl döviz karşısında eriyen fındık taban fiyatlarının çiftçimizi yeterince sıkıntıya soktuğu yetmezmiş gibi, bir de çıkıp yapılan işi, verilen emeği hakir görmek “ boşuna bunlarla uğraşıyorsunuz, bir tank yapıp satarız, sizin sağladığınız katma değeri fazlasıyla sağlarız” demek çiftiye yapılmış en büyük hakarettir. Dünyadaki çikolata üretiminin en önemli ve stratejik hammaddesinin bu derece aşağılanmasına anlam veremiyoruz. Ayrıca en pahalısı 10 milyon dolar olabilecek bir tankın, nasıl bölgede yetiştirilen fındıktan daha kıymetli olduğunu da anlayamadık. Bu hesapları Sn Yavuz’a kim yapıp önüne koyuyorsa, o kişiyi acilen kapının önüne koymasını tavsiye ediyoruz. Sonra ben böyle bir şey söylediysem istifa ederim deyip de istifa etmeyince durum daha karmaşık bir hal alıyor. Ülkede ekonomik kriz nedeniyle milletin canı burnuna gelmişken ve babalar çocuklarını doyuramadıkları için kendini yakarken, iktidar yetkililerinin bu tarz açıklamalarla ülke gündemini meşgul etmek yerine, tahammül edilemez hale gelen geçim sıkıntılarına çözüm bulmalarını bekliyoruz.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 31 Mart 2020
İmsak 05:08
Güneş 06:35
Öğle 13:07
İkindi 16:41
Akşam 19:30
Yatsı 20:51