banner2

banner1

banner22

Kılıçaslan fena yüklendi

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın İzmir depremi çıkışına AK Parti İl Başkanı Yunus Tever cevap vermişti. Deprem tartışmasına Kılıçaslan’da dahil oldu.

SİYASET 09.11.2020, 21:37 Editör: Aysima Kortak
Kılıçaslan fena yüklendi
banner48

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı bir televizyon programında 17 Ağustos 1999 depremi sürecinde dönemin iktidarının başarılı olduğunu söyledi. 30 Ekim'de yaşanan İzmir depremi ile o dönemi karşılaştıran Dikbayır, günümüz iktidarının sınıfta kaldığını ifade etti. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever de Dikbayır'a cevap vermişti.

“MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYİ BIRAKIN”

İl Başkanı Tever, “Sayın Dikbayır dönemin Başbakanı’nın gazetecilere “hava aydınlandığı an haberi aldık ve çalışmalara başladık” demecini hatırlayıp biraz olsun utanmaz mı? 99 depreminin faturasını AK Parti iktidarları olarak yıllarca bizler ödedik. Milletin aklıyla alay etmeyi bırakın artık! Marmara depremini hep birlikte yaşadık. Maalesef Sayın Dikbayır’ın çok beğendiği hükümetin ne ekipleri ne de temsilcileri Sakarya’mızla ilgilenmedi. Kendi yaralarımızı kendimiz sardık. Türkiye Cumhuriyeti, AK Parti iktidarında yaraları saran güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. 2011 Van Depremi’nin ardından nasıl ki 1 yılda şehir inşa edildiyse İzmir’de de aynı titizlikle çalışmalar yürütülecektir. Dikbayır’ın ifadeleri, dört günü aşkın süre boyunca enkazdan canlarımızı çıkarmaya çalışan devlet yetkililerimiz ve gönüllülerimize karşı ayıptır. Dikbayır’ın ifadeleri, 91 saat sonunda Allah’ın lütfu olarak canlı bir şekilde enkazdan çıkarılan Ayda bebeğin kahramanlarına hakarettir. Devletimiz İzmir’de son ana kadar titizlikle çalıştı. Bundan sonra da deprem mağdurları için sıkı çalışacak ve en kısa sürede kendilerini yuvalarına kavuşturacaktır. İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ı bu söylemleri sonrasında insaflı olmaya, AK Parti ve Erdoğan düşmanlığını bir kenara bırakıp doğruları konuşmaya davet ediyorum” demişti.

TARTIŞMA BÜYÜYOR

Tartışma giderek büyürken devreye giren İYİ Parti Sakarya Milletvekili Selçuk Kılıçaslan, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

- Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya Milletvekilimiz Sn. Ümit Dikbayır’ın bir TV programında “İzmir Depremi ile Marmara Depremi kıyaslamak abesle iştigaldir. Dönemin hükümeti asrın felaketi diye nitelendirilen depremde imkanlar dahilinde yaraları sarmak konusunda başarılıydı” ifadesinin ardından, AK Parti İl Başkanı tarafından utanmazlıkla itham edilmiştir.

- AK Parti İl Başkanı’na sormak isteriz. Sizin bakış açınızla utanmazlıkla suçladıklarınız arasında dönemin başbakan yardımcısı ve bugünkü vazgeçilmez ortağınız MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli de var mı?

--Ya da büyük felaket sonrası koyulan deprem vergilerinin nereye harcandığının dahi hesabını veremeyen, bu paralar ile oy devşirip, yandaşı arkadaşı zengin eden 18 yıllık iktidarınız da utansın mı?

--21 yıldır Sakarya’da kentsel dönüşüm adına bir çivi çakmayı beceremeyen belediye başkanlarınız utansın mı? Utanç faziletin tamamlayıcısıdır ama anlaşılıyor ki siz faziletten ayrılırken utancı da orada bırakmışsınız.

--Bir kimse yaptığı yanlışlıktan bir kere utanmadıysa, bir daha utanacak sebep bulamaz. Siz de maalesef bu eşiği çoktan aştınız. Apartman isimleri ile kurtarma operasyonları yapılan bir deprem ile 133 bin binanın yıkıldığı bir depremi kıyaslamak, utanmak için yeterli bir aymazlık seviyesi olsa gerek.

- Sizin bugün bile sokağa pazara inemeyecek durumda olduğunuzu üzülerek görmekteyiz. Olası bir büyük depremde size tavsiyem kendinize sığınak aramanız değil, çevrenizdeki tüm aynaları kaldırmanız olacaktır.

--Çünkü başkalarına hakaret ile kendi eksikliklerinizi örtmeye çalışsanız da, o gün geldiğinde bırakın vatandaşı, kendi yüzünüze bile bakamayacak durumda olacaksınız.

- Siz fatura ödemediniz, siz tüm başarısızlıklarınızı bu millete fatura ettiniz! Bizi utandırmak için size tavsiyem, lütfen bir kere utanın!

Yorumlar (0)