banner2

banner1

banner22

Keleş’ten iktidara tepki

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş iktidarın her alanda olduğu gibi kısıtlama uygulamasında da çiftçe standart uyguladığını ileri sürerek,” Pek çok sektörün dükkânını kapattığı, milyonlarca yurttaşın sokağa çıkmasına kısıtlama getirildiği döneminde AKP’ye yakın STK’lar etkinlik düzenliyor” diyerek tepki gösterdi.

SİYASET 12.05.2021, 16:06 Editör: Aysima Kortak
Keleş’ten iktidara tepki
banner48

VALİ VE SAVCIYI GÖREVE ÇAĞIRDI

Kentin valisini ve cumhuriyet savcısını göreve çağıran Başkan Keleş, "Vatandaş, sorumluluğunun gereği, sokağa çıkmayıp, işyerini açmazken; insanlar yakınlarının cenazesine gidemezken, Akyazı ilçesinde AKP’ye yakın STK’ların düzenlediği belirtilen etkinlikte kalabalıklar bir araya gelebiliyor. Konunun öneminin farkındayız. İsrail’in Filistin’e yönelik zulmünün bilincindeyiz ve İsrail polisinin acımasızca saldırılarını kınıyoruz. Ancak ülkemizdeki durum belliyken, esnafın pandemiye karşı verdiği hayatta kalma mücadelesi ortadayken ne yazık ki kayırmacılık, çifte standart konusunda ülkemiz pek çok olumsuz örnekle karşı karşıya kalıyor.”

“KARŞI OLDUĞUMUZ DURUM ÇİFTE STANDARTTIR”

Sağlıkta çifte standardın olamayacağının altını çizen Başkan Keleş, “Kendi sağlığını düşünmeyenler, başkalarının sağlığını riske atıyor. Bununla da kalmıyor, vakalar yükseldikçe yasaklar artıyor. 1 yılı aşkın süredir işyerini açamayan yurttaşımız var. Evine ekmek götüremediği, borçlarını ödeyemediği için yaşamına son veren yurttaşımız var. Lebalep kongrelerle başlayan umursamazlık, bu ve benzeri etkinliklerle devam ediyor ve halkımızın sağlığı yok sayılıyor. İktidar kendi ideolojisine, görüşüne yakın kişilerin düzenlediği etkinliklere göz yumarak çifte standart uyguluyor. Karşı durduğumuz nokta budur.” dedi.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI YOK SAYILMASIN”

“Cumhurbaşkanı hakkında en ufak bir şey söyleyenlere hemen ceza verenler nerede? Vali ve cumhuriyet savcılarını da devlet sorumluluğu gereği göreve çağırıyorum. Filistin halkının yanında olduğumuzu, manevi anlamda dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha belirterek, bu konu hakkında gerekeni yapma işinin de kalabalık etkinliklerle halkın değil, hükümetin olduğunu hatırlatıyorum. Üst düzey tepki verilsin, yaptırımsa yaptırım uygulansın ama haklımızın sağlığı çifte standartlarla yok sayılmasın.”

Yorumlar (1)
İNSANLIK GÜZELDİR 1 ay önce
SAĞLIK ÖNEMLİ FİLİSTİN DAVASI ÖNEMLİ SAKARYA SPOR DA ÖNEMLŞ SENİDE EKİBİNLE TARAFTARLARIN ARASINDA GÖRELİM