banner2

banner1

banner22

Keleş’ten cevap geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un muhalefete yönelik yaptığı açıklamaya CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’ten cevap geldi.

SİYASET 07.06.2021, 20:06 Editör: Onur Güden
Keleş’ten cevap geldi
banner48

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un ana muhalefet ile ilgili söylediği, “Zaten onların yaptığı en önemli iş, kendilerine ait o değersiz görüntüyü başka yere ait sanmak ve zevzeklik işine soyunmak” ifadelerine CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş tepki gösterdi. Başkan Keleş, “Ali İhsan Yavuz, hem insani hem de siyasi nezaketten uzak bir şekilde ana muhalefete, tam da kendisine yakışır bir üslup ile cevap vermiş. Anlaşılan Yavuz, bu siyaset dilini ve üslubunu kendisine yakıştırıyor. Oysaki bizim değerlendirmelerimiz son derece samimi ve iyi niyetle bezenmiş durumda” ifadelerini kullandı.

“VAADEDİLENİN ÜZERİNE 6 YIL GEÇTİ”

İktidarın 2015 yılından itibaren bin yataklı hastane vaadinde bulunduğunu ancak ortada hiçbir şeyin olmadığının altını çizen Başkan Keleş, “Bugün ihaleyi müjde diye veriyorsunuz. Vaadedilenin üzerine 6 yıl geçti. 2015-2021 yılları arasında tam 6 yıl var ve anca ihale aşamasına gelindi. Bizim söylediğimiz de tam olarak budur. Tutamayacağınız sözleri vermeyin, vatandaşa boş vaatlerde bulunmayın. Tıpkı yerli uçağımız göklerde dediğiniz vaadiniz gibi bu hastane de hala ortada yok ve dediğimiz gibi üzerinden tam 6 yıl geçti! Şimdi bu söylediğimiz sözün neresi yanlış” dedi.

“SATTIĞINIZ TÜM DEĞERLER KİMDEN KALDI”

İktidar partisi AK Parti’nin 2020 yılının sonuna kadar 250 yataklı acil ve yoğun bakım hastanesi sözü olduğunu da hatırlatan Başkan Keleş, AK Parti’li Yavuz’un sarf ettiği, “Muhtemeldir ki, sözüm ona muhalefet, bugüne kadar değer atfedilebilecek bir iş üretemediği için bizim yaptıklarımız üzerinden adeta kendi zihniyetlerinde gördüğü değersiz ve önemsiz görüntüyü resmetmeye çalışıyor.” sözlerine de yanıt verdi. Başkan Keleş, “Yavuz’un bu sözü, nerede yaşadığını bilmez bir tavırdan öte bir durum olmasa gerek. Bu sözler bize yakışmıyor ama Yavuz’a yakışıyor. Muhalefete bir söz söylerken insan iyice düşünür. Özelleştirme adı altında sattığınız tüm değerler kimden kaldı şöyle bir geriye dönüp bakın. O yüzden bu tür nezaketsiz söylemleri bırakın da vadettiğiniz hastane nerede onu konuşun” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)