banner2

banner1

banner22

Keleş’ten 66’ncı yıl dönümü mesajı

Sakarya’nın il oluşunun 66’ncı yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, kutlama mesajı yayınladı.

SİYASET 01.12.2020, 14:04 Editör: Aysima Kortak
Keleş’ten 66’ncı yıl dönümü mesajı
banner48

Uzun yıllar Kocaeli’ne bağlı bir ilçe olan Adapazarı, 22 Haziran 1954 tarihinde 6419 sayılı kanunla Kocaeli ilinden ayrılarak “Sakarya” adını alır. Akyazı, Geyve, Hendek ve Karasu ilçelerinin merkezi olarak adını Sakarya olarak almasından sonra 1 Aralık 1954 tarihinde İlk Vali Nazım Üner’in göreve başlamasıyla il unvanına kavuşur. Sakarya’nın il oluşunun 66’ncı yıl dönümünde CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, bir mesaj yayınladı.

SAKARYA’YI GELECEĞE TAŞIMAK ADINA GEÇMİŞTEKİ ÖNEMLİ ROLÜNÜ ANLAMAK MÜHİMDİR

 Sakarya’da geleceğe dönük çalışmalar yapılması için Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemine vakıf olunması gerektiğine dikkat çeken Başkan Keleş, “Osmanlı’nın en parlak dönemlerinden bugüne kadar her zaman işlek bir yer olarak karşımıza çıkan Sakarya, bugün de Türkiye’mizin ekonomik, ticari, tarım, turizm ve eğitim alanlarında önde gelen, lokomotif bir büyükşehirdir. Sosyal olarak da büyük bir çeşitliliğe de sahip olan şehrimiz, Cumhuriyet tarihi boyunca da büyüyen Türkiye Cumhuriyet’ine büyük katkılar sağlamıştır. Sakarya’yı geleceğe taşımak adına geçmişteki bu önemli rolünü anlamak mühimdir. Yapılacak her çalışmada Sakarya’mıza yaraşır adımlar atılmalı eksikler birlik içerisinde, ortak akılla çözülmelidir. Sakarya için çalışmak, Türkiye için çalışmaktı. Sakarya’nın güzel yarınlara birlik ve huzur içerisinde kavuşmasını temenni eder, il oluşunun 66. yılını kutlarım” dedi.

Yorumlar (0)