banner2

banner1

banner22

Karabaş’tan paket genişletilmeli açıklaması

DEVA Partisi Serdivan İlçe Başkanı Sinan Karabaş hükümetin açıkladığı destek paketinin kimsenin derdine derman olmadığını ileri sürerek “Herkesin derdine deva olacak daha geniş ve kapsayıcı bir çalışma yapılmalı” dedi.

SİYASET 22.12.2020, 15:14 Editör: Ebru Bulut
Karabaş’tan paket genişletilmeli açıklaması
banner48

KİMSE MEMNUN DEĞİL

2020 yılının ilk diliminde ülkemizde ve tüm dünyada görülen Covid-19 salgını çok sayıda sektörü etkilediğinin altını çizen Sinan Karabaş destek paketinin kimsenin derdine derman olmadığını ifade ederek kapsayıcı önlemler alınması gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Karabaş “Hükümet destek paketi adı altında açıklama yaptı.  Yapılacak toplam destek rakamı üzerinden büyük iş başarılmış gibi bir durum varmış algısı yapılıyor. Oysa açıklanan paketten hiç yararlanamayan hatta yararlanacağı açıklanan esnafa ciddi katkısı olmamıştır. Paketin daha geniş kapsamlı, kapsayıcı bir hale getirilmesi için iktidarın Sakarya’daki temsilcilerinin adım atması gerekmektedir” dedi.

YEREL YÖNETİMLERDE SÜRECE DAHİL OLMALI

Sinan Karabaş; "Hizmet sektörü yaklaşık 10 aydır iş-güç yapamıyor. Cafe-restoranların yanında düğün salonları ve onların paydaşları destek paketinde hiç düşünülmemiş. Bu şehirde müzisyenlerin, garsonların ve diğer çalışanların olduğu gerçeği, ülke genelinde dağıtılacak destek miktarına vurgu yapılarak görmezden geliniyor. Birçok şehirde yerel yönetimler pandemi süreciyle ilgili esnafa destek paketi açıkladı. Bizim şehirde sadece Adapazarı Belediyesi’nin karınca kararınca verdiği alışveriş çeklerinin dışında bir uygulama yok. Serdivan Belediyesi, her dönem gelişmişliğine örnek gösterdiği hizmet sektörü ve paydaşlarına yönelik bir çalışma yapıp kamuoyuna duyurmalı” ifadelerine yer verdi.

DEVLETE OLAN ÖDEMELERİ

Pandeminin dünya ekonomisini etkilediği gibi ülkemizde de ciddi sıkıntılara sebep olduğunu ifade eden Başkan Karabaş; “Kira yardımı ve aylık nakdi yardımlar sektör ayırmaksızın bütün esnafa yapılmalı. Bunun yanında devlete ödenmesi gereken bağkur primleri işletmelerin kapalı olduğu dönemde tahakkuk ettirilmemeli. İktidarın yerelde ki temsilcilerinden bu konuda bir çalışma yapıp Ankara’ya iletmesini bekliyoruz. Pandemi ile mücadelenin etkin yapılabilmesi için devlet-millet birlikteliğinin her alanda uygulanması başarılı sonuç alınmasını sağlayacaktır. Milletin derdine deva olacak yeni bir paket açıklaması herkes tarafından beklenmektedir” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)