banner2

banner1

banner22

İYİ Parti'de kongre günü

İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresi Karaçam Çakar tesislerinde başladı. Selçuk Kılıçaslan başkanlığındaki yeni yönetim delegelerden güven oyu alacak.

SİYASET 19.07.2020, 14:42 Editör: Aysima Kortak
İYİ Parti'de kongre günü
banner48

İYİ Parti 2’nci Olağan İl Kongresi Karaçam Çakar tesislerinde başladı. Tek liste ile gerçekleşen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes, Deva Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve Düzce İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay ve partililer yoğun ilgi gösterdi.

Selçuk Kılıçaslan başkanlığındaki yeni yönetim delegelerden güven oyu alacak. Kongreye 601 delegeden 492 delege oy kullanacakken İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfu Türkkan oy birliğiyle Divan Başkanı seçildi.

DİKBAYIR’DAN İKTİDAR OLMA DUASI

Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır kürsüye çıktı. Dikbayır “Sizlerin büyük katkılarıyla mecliste grup kuracak duruma geldi. Bugün divan bakanlığını grup başkanvekili yapıyor. Sizlerin sesi olmaya çalışıyoruz. Her birinizden Allah razı olsun. 31 Mart yerel seçimlerinde muktedirlere ders verdiniz. İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok yerde ders verdiniz. Şimdi iktidar olmak için mücadele vereceğiz. İktidar olacağız ve Ziraat bankasına talimat vereceğiz; Ziraat bankasına döneceğiz bundan sonra medya patronlarına değil, sen çiftçiye kredi vereceksin. Halk Bankasına sen müteahhitte değil esnafa, sanayiciye kredi vereceksiniz diyeceğiz. Bundan sonraki hedefiniz iktidar olmak. İYİ Parti iktidar olacak neden iktidar olacağız çünkü çok işimiz var. Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Yönettiğimiz zaman yapacağımız şeyleri söylüyorum. Gençlerimize en iyi eğitimi vermek istiyoruz. Gençlere diyeceğiz ki; Türkiye Cumhuriyeti arkanızda. Okuyan tüm gençler hak ettiği yerlere gelecek. Kadınlar Meral Akşener’in iktidarında rahat edecek. Duamız var... İYİ Parti'ye iktidar olmayı nasip eyle ki iktidardan hesap sormayı bize nasip eyle. Bu devletin bu bütçesinin bu hale getirenlerden hesap sormayı nasip eyle Allah’ım.”dedi.

“DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan partililere seslenerek; “Demokrasiden vazgeçmemek için yola çıktık. Demokrasi yemek gibi su gibi ihtiyaç. Bu hareketin adı İYİ Partinin ötesinde korkusuzlar hareketi. Yolumuza çıkarılan engellere rağmen başarılı olduk. Sizin sayenizde. Sizin dik duruşunuz sayesinde oldu. O sebeple sizden korkuyorlar. Modern güçlü bir Türkiye için yolumuza devam edeceğiz. Hep birlikte koşacağız ve partimizi iktidara taşıyacağız.” şeklinde konuştu.

“İYİ PARTİ’NİN YÖNETİMİYLE ÜLKEMİZ ŞAHA KALKACAK”

Türkkan konuşmasının devamında iktidarı eleştirerek; “119 milyar lira tarım ürünleri ithalat ettik. 5 müteahhitte 117 milyar lira ödeme yapıldı. 83 milyon bir yana iktidarın ortağı 5 müteahhit bir yana. Türkiye küllerinden doğacak. İYİ Parti ile adaletli bir yönetimle ülkemiz şaha kalkacak.” ifadelerini kullandı.

“KOLTUK DEĞİL AYAKKABI ESKİTTİK”

Son olarak İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan kürsüye çıktı. Kılıçaslan; “16 Nisan referandumunun getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yola çıktık. 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir özveri ile çalıştık. Samimi ve çalışkan bir ekiple görev yaptık. CHP ile yapılan ittifak ve belirlenen adaylarla seçime girdik. 11 ilçede 23 Meclis üyesi ile temsil kazandık. Belediye kazanamadığımız için çok üzgünüz. 6 bin 300 üyemiz var. 150 bin km yol kat ettik. Koltuk değil ayakkabı eskittik.” diyerek Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır’a, Teşkilat üyelerine, partililere, eşine ve çocuklarına teşekkür ederek helallik istedi.

Selçuk Kılıçaslan başkanlığında hazırlanan tek liste şu isimlerden oluştu;

İL YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE

1-Selçuk Kılıçaslan

2-Yüksel Esmeroğlu

3-Fatih Akgün

4-Gökhan Kaçar

5-Emre Durmaz

6-Arda Subaşı

7-Mustafa Özdemir

8-Selahattin Mungan

9-Aytekin Karlıdağ

10-Rıdvan Yıldız

11-Tayfun Zeki

12-Mustafa Yavuz

13-Süleyman Eyüpoğlu

14-Muammer Mete

15-Burak Bıçkıcı

16-Aykut Kaya

17-Hasan Balkan

18-Mustafa İnce

20-Burhan Aygün

21-Yüksel Erdağ

22-Duygu Çetinkaya Acar

23-Servet Top

24-Besim Erman

25-Sami turan

26-Arzu Akçalışkan

28-Nurgül Çakar

27-Bahattin Topal

29-Engin Gülseven

30-Ceyda Akar

31-Nimet Durahim

32-Fatma Kılınçer

33-Duygu Özdemir

34-Haluk Dombaycıoğlu

35-Saniye Kale

36-Naci Kıral

37-Ümit Gürkan

38-Okan Çelebi

39-Serkan Seçkin

40-İlker Çapoğlu

İL YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE

1-Özgür Adem ışıklı

2-Ziya Atay

3-Selçuk Kara

4-Ahmet Eyüpoğlu

5-Ömer Erol

6-mehmet Sunan

7-müfit Güreş

8-Atila Aşkar

9-İlker Çağlıyan

10-Erol Pınar

11-Tuna Muti

12-Aydın Demiral

13-Kadir Deniz

14-Hüseyin Keskin

15-Mustafa Uncuoğlu

16-Alper Alpay

17-Sinan Çalman

18-Zafer Şen

19-Yunus Özdemir

20-Tuğrul Aşık

21-İshak Çetin

22-Mecit Göl

23-Zeynep Emecan

24-Muhammet Kozlak

25-Zeynep Aydın

26-Özlem Mutlu

27-Burak Erdil

28-İlknur Doğan

29-Neşe Ürküt

30-Ayfer Sever

31-ender Arapoğlu

32-Bülent Arsoy

33-Gürcan Bekler

34-Gülşah Yılmaz

35-Osman Fehmi Sunguroğlu

Yorumlar (0)