banner2

banner1

banner22

İstifaya çağırdı

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’i istifaya çağırdı.

SİYASET 05.02.2020, 10:39 Editör: Aysima Kortak
İstifaya çağırdı
banner48

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, ‘Derslerine iyi çalışsınlar’ diyen Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’e sert yanıt verdi.

Özkoç yaptığı yazılı açıklamada, Altay Tankı seri üretim ihalesi sözleşmesinin 9 Kasım 2018 tarihinde Savunma Sanayi Başkanlığı ve BMC arasında imzalandığını hatırlatarak, “Altay Tankı ihale sözleşmesini sen imzaladın. İlk tank 18 ay sonra teslim edilecek açıklamasını sen yaptın. Aradan 14 ay geçmiş bir tek çivi çakılmamış. Bilemedik, öngöremedik ne demek. Böyle vicdandan, akıldan, beceriden yoksun bir açıklama kabul edilemez. O görevden derhal istifa edin. Ana ocaklarına şehit ateşinin düştüğü bu günlerde, ülkemizin, böyle arka hesaplarla, peşkeşle, beceriksizlikle kaybedecek vakti yok” dedi.

Engin Özkoç, “Tank Palet Fabrikası, ordumuzun en büyük tesislerinden bir tanesi, Katar Ordusu’nun büyük ortağı olduğu BMC’ye, ihalesiz, bedelsiz peşkeş çekildi. İçinde işçimizle, mühendisimizle, depomuzdaki malzemelerimizle devrettiler fabrikayı. Altay Tankı’nın acil üretimi gerekli diye. Aylardır tek bir çivi çakılmadı. Ordumuzun tesisi içinde BMC, kendi ticari aracını üretiyor. Yazıklar olsun” ifadelerine yer verdi.

İsmail Demir’in kendisine yönelik yaptığı ‘Derslerini iyi çalışsınlar’ şeklindeki açıklamasına da sert cevap veren Engin Özkoç, “Bir de bize ders çalışmamızı söylüyorlar. Her adımı gizli, her adımı yalana karışmış bir süreci biz ilmek ilmek ortaya çıkartıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olmasaydı, Türkiye ne tank palet peşkeşini, ne Altay tankı ihalesini, ne Katar ordusunu, ne de üretimin başlamadığını bilmeyecekti. Biz dersimizi çok iyi çalışıyoruz, siz aklınıza, vicdanınıza ve bürokrat kimliğinize sahip çıkın” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)