banner2

banner1

banner22

Isır 'bizim imzalar tam'

CHP’de değişim isteyenler topladıkları imzaları dün Genel Merkez’e teslim etti. Noter tasdikli 630 imzaya ulaştıklarını duyurmuştu. Genel merkez açıklama yaparak “mükerrer ve üye olmayanların imzası var” dedi

SİYASET 03.08.2018, 14:11
Isır 'bizim imzalar tam'
banner48

CHP'de olağanüstü kurultay için imzacı muhaliflerle Genel Merkez yönetimi arasındaki düello sürüyor.

Dün muhalif kanat noter tasdikli imzaları Genel Merkez'e teslim etmişti. Genel Merkez, yaptığı incelemenin ardından "İlk incelememize göre olağanüstü kurultay için yeterli imza toplanamadı" açıklaması yaptı.

CHP'de dün muhalifler noter tasdikli olduğunu belirttikleri 630 imzayı teslim etmişti. İmzaların yeterli sayıya ulaşamadığının açıklanmasıyla birlikte CHP'de kurultay krizinin daha da tırmanacağı belirtiliyor.

İMZA SAYISI EKSİK

Ancak Genel Merkez'in açıklamasına göre noter tasdikli imza sayısı 614.

MÜKERRER İMZA VAR

Bu imzalardan 4’ünün mükerrer olduğu, imza veren 5 kişinin ise artık delege olmadığı belirtildi.

MUHALİFLERİ YALANLADILAR

CHP Genel Merkezi bu açıklamayı yaparak muhalifleri yalanladı. Muhaliflerin tepkisinin ne olacağı ise merak konusu oldu.

KURULTAY OLMAYACAK

Genel Merkez bu sonuçlarla olağanüstü kurultayın gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Açıklamada, noter tasdikli imza sayısının 614 olduğu bildirildi. Bu imzalardan 4’ünün mükerrer olduğu, imza veren 5 kişinin ise artık delege olmadığı belirtildi.

Böylece imza sayısının 605’e düştüğü belirtilen açıklamada, kurultay için yeterli imzaya ulaşılamadığı vurgulandı.

Bu arada, imza veren çok sayıda delegenin de imzasını geri çektiği dile getirildi. Bu kişilerin tespit edilmesinin ardından kesin imza sayısının açıklanacağı duyuruldu

CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır kendi verdikleri imzada mükerrer ve üye olmayanların olmadığını belirterek “Sakarya’da genel merkez delegesi 16 isim var. Milletvekilimiz Engin Özkoç ve PM Üyemiz Ayça Taşkent dışında ki delegelerimiz yani 14 kişinin noterden kurultay çağrısını imzaladı. Bunlar arasında mükerrer veya üye olmayan yok. Ülkenin diğer kentlerinde durum nedir bilemiyorum. Pazartesi gününe kadar süre var. Çalışmaları yürüten arkadaşlar gereken açıklamayı da yapacaklardır” dedi.

Yorumlar (0)