banner2

banner1

banner22

İcraatlar konuşulmaya başlanmadı

Birçok kez partisinden yarışa girdi. Aday gösterilmedi ancak hep önemli kurumlarda görev verildi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışına aday adayı olmadan girdi. Ekrem Yüce’nin oluşturmaya çalıştığı ekip kapalı kapılar ardında eleştirilirken icraatlar konusunda henüz dişe dokunur bir tepki olmadı.

SİYASET 13.11.2019, 13:42 Editör: Aysima Kortak
İcraatlar konuşulmaya başlanmadı
banner48

Çaykur genel Müdürü, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce şehirden binlerce kilometre uzakta olsa bile adından söz ettirmeyi her dönem başardı. Şehirde ki belli başlı insanlarla diyaloğu nedeniyle sürekli diri tutuldu Ekrem Yüce…

Birçok kez partisinden yarışa girdi. Aday gösterilmedi. Son vekillik seçimlerinde seçilemeyecek yerde olmasına rağmen hiç durmadan koştu. Ardından yarışa girmeden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Zorlanmadan seçimi kazanarak belediye başkanı oldu.

Ekrem Yüce’nin ilk günleri yapmak istediği görevlendirmelere gelen tepkilerle geçti. Ardından daire başkanlarının makam araçlarını garaja çektirmesi ve devamında yapılan atamalar. Kendi ekibini oluştururken eleştiren, takdir edenler oldu. Ancak herkes belediye başkanının kendi ekibiyle çalışmaya hakkı var diyerek yapılanları bir noktada kabul etti.

Sakaryaspor kongresine müdahale edip etmediğini tartıştık bir dönem. Şarkıcı Davut Güloğlu’nun oğlunun işe alınıp alınmamasının ardından Sakaryaspor meselesi tuz biber oldu. Aday adayı olmadan aday gösterilmesine tepkili olanların arayıpta bulamadıkları fırsat ayaklarına gelmişti. Elbette kapalı kapılar ardında atanan bürokratlar, görevden alınanlar ve bahsettiğim meseleler üzerinden hayli konuşuldu Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce…

Ekrem Yüce kamuoyu önünde çıkıp eleştirmese de yakın çevresine borçlu bir belediye aldığını ifade etmekten geri durmadı. Bir önceki dönemde başlanan ve tamamlanması gereken projeler ve vatandaşın beklediği hizmetler var. Birde Ekrem Yüce’nin seçim döneminde vaat ettikleri…

Ekrem Yüce’den beklenti büyük. Raylı sistem, Sakarya kenarı rekreasyon ve dahası.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce kamuoyu önünde henüz eleştirilmedi. İcraatlar için zaman tanındı kendisine. İlçe belediye başkanlarıyla olan diyaloğu nedeniyle belki de kendisine ekstra zaman kazandırmayı başardı Yüce.. icraatlar konusunda bir miktar nostalji tramvayı eleştirilir gibi oldu. Hepsi o kadar..

İhalesi yapılan ve çalışmaların sürdüğü Millet Bahçesi, ilçelere atılan asfaltların dışında, Hendek’te yapılacak itfaiye binası, suyu olmayan Akçay Barajına bağlantı ilk aklıma gelen icraatlar.

Yazımın girişinde de bahsettiğim gibi Ekrem Yüce icraatlarının dışında daha çok konuşuldu. Unutkanlığı dile dolandı bir dönem. Sakaryaspor meselesi ve atamalar döneminde ki geri adımlarının dışında çok fazla olumsuzlukla gündeme gelmedi Ekrem Yüce….

Ekrem Yüce 2019 yılını pansuman tedavisi ve kredi tanınan dönem olarak tamamlanmak üzere. Şehir insanı, muhalefet ve şehrin dinamikleri Başkan Ekrem Yüce’ye icraatlarını ortaya dökmesi için zaman tanımış. İcraatlar için zaman tanınırken kapalı kapılar ardında yapılan muhabbetlere  bakılırsa projeler hayata geçirilmeye başlandığında ciddi bir eleştiri bombardımanı gelecek görünüyor. Başkan Yüce için herkeste aklının bir köşesine kaydettiği notlar var.

Durup dururken kulislerde Büyükşehir Belediyesinin borcu yüzünden bırakıp gidebileceğini, bir dönemlik başkan olduğunu falan dillendirmez.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin seçildiği dönemde çok başarılı işler çıkaracağı kanaatinde değilim. Şehre kimlik kazandıracak büyük atılımlar falan beklemediğimden olsa gerek beklentimi büyük tutmuyorum. Ancak kulislerde konuşulduğu gibi Zeki Toçoğlu’nu arar durumda da olmayız.

Sözün özü; 1 milyonluk şehrin yani Sakarya Büyükşehir Belediyesinin Başkanı Ekrem Yüce görevde geçirdiği dönemde atamalar ve şehrin beklentilerine cevap verme konusunda süreci iyi yönetemedi. Dolayısıyla şehirde şöyle bir beklenti oluştu. Radikal kararlar alıp şehre kimlik kazandıracak işler bu dönemde de olmayacak.

Yıllarını yöneticilik yaparak geçirmiş Ekrem Yüce bilinçli olarak böyle davranıyor olabilir mi? Büyük hamleler öncesi süreci planlama yaparak geçirmiş midir? Ulaşımdan imara, sosyal ve kültürel etkinliklerden şehrin gelişimine hepimizi mutlu edecek projeler açıklar mı?

İşte tüm bu soruların cevabını yeni yılla birlikte almaya başlayacağız. Yeni yıl ya Ekrem Yüce’yi eleştirmek için fırsat kollayanlara zemin hazırlayacak ya da şehrin ivme kazanmasının başlangıcı olacak.

Yorumlar (2)
Ah Sakaryam Ah 9 ay önce
KİMSENİN BİŞEY BEKLEDİĞİ YOK ZATEN SEHİR KENDİ KENDİNİ DAHA İYİ YONETİR 200 GUNDE 1 MİLYONLUK SEHİRE NE YAPMIS SADECE ALT BELEDİYELERDEN GELEN İMAR DEĞİŞİKLİĞNİ BECERMİŞ BUDA AKP BELEDİYELERİNİN HEPSİ İÇİN SON DONEM GİBİ GORUNUYOR MİLLET BIKTI BASİRETİ OLMAYAN MASAYA YUMRUK VURAMAYAN NET İNSANLARIN OLMAMASINDAN
İbrahim Dönmez 8 ay önce
Pamukovadan ciddi bir oy almış olmasına rağmen senede bir defa olan ve Pamukova için çiftçi için Pamukovanın gelişmesinde önemli bir rolu olan Pamukova Ayva Festivaline ne kendisi katıldı nede birtane temsilcisini gönderdi. Kısacası Pamukovayı öksüz bıraktı ve aşırı tepki aldı. Bu insanlar bunu unutmaz. Mevcut P. Ova Belediye Başkanı başka partiden diyemi böyle oluyor. 4 sene sonra Pamukova Büyük şehirde bunun cevabını verir...