banner2

banner1

banner22

'Huzur Coğrafyası oluşturacağız'

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, özellikle sosyal medya üzerinden kendilerine karşı çok ciddi provokasyonlar yapıldığını ileri sürerek, “Daha önce olduğu gibi bir kez daha yanıldıklarını anladıklarında bu kavga ortamını değiştirip yeniden kardeşlik ve huzur coğrafyasını, birlikte oluşturacağız” dedi.

SİYASET 25.05.2018, 15:16
'Huzur Coğrafyası oluşturacağız'
banner48

E-MİTİNG

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Sakarya’dan başladığı e-mitingin çok olumlu yankılarını aldıklarını ifade eden Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, bu seçimin parlayan yıldızının Saadet Partisi olacağını söyledi. Kendilerine karşı yapılan provokasyon kampanyasının amacına ulaşmayacağını da belirten Yıldırım, bu seçimin psikolojik algısının vatan hainliği üzerine kurulduğu uyarısında bulunarak, bazı siyasi partilerin bu kutuplaştırma ile oy toplama gayesinde olduklarını, bunun ise kardeşi kardeşe düşürerek ileride telafisi zor toplumsal yaralanmalara neden olacağını vurguladı.

AHLAK VE ETİK

Ülkenin her geçen gün kardeşlik ve birlik duygusundan bilinçli olarak uzaklaştırıldığını savunan Yıldırım, “Birlik ve beraberlik, düşüncesi, alt kimliği, alışkanlıkları gibi her türlü farklılıkları bir tarafa bırakarak ve ancak hoşgörü ile olur. Ama bugün öyle bir noktadayız ki, siyasi tartışmalarda kardeş kardeşi bıçaklayacak duruma geldi. 40 yıllık dostlar birbirlerini vatan haini ilan eder duruma getirildiler. Bu büyük bir provokasyonun neticesi. Biz bu provokasyona karşı çıktığımız ve yeniden huzur ortamı oluşturmak gayesinde olduğumuz için bize karşı da provokasyonlar yapılıyor. Siyasi ahlak ve etikler ayaklar altına alınmış durumda” dedi.

KARŞILIK VERMEYECEĞİZ

Bu provokasyonlara, gerekirse tavizler de vererek asla karşılık vermeyeceklerini ifade eden Yıldırım, “Bugün bu provokasyonlar neticesinde bizlere saldırıda bulunanlar, daha önce defalarca kez yanıldıkları gibi bir kez daha yanıldıklarını yakında görecekler. Bu kardeşlerimiz de bizler için önemli. Çünkü kardeşlik ve huzur coğrafyasını kurarken hep birlikte olacağız. Herkes pimi çekilmiş birer bombaya dönüştürüldü. Biz bu değiliz. Tekrar özümüze dönmemiz lazım. Bir olmak, kendimizden farklı düşünenleri yok etmekle olmaz. Herkesi hoşgörü ile kucaklamak ile olur.” şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar (0)