banner2

banner1

banner22

Hedef 24 Haziran

Büyük Birlik Partisi Akyazı İlçe Teşkilatı 2. Olağan Kongresi 13 Mayıs Pazar günü Milletvekili Aday Adayı Eyüp Yılmaz'ın Divan Başkanlığında Akyazı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Nayim Yolçu başkanlığında tek listeyle gidilen kongrede tüm parti üyelerinin yanı sıra Akyazı’da bulunan diğer siyasi parti başkanları da katılım gösterdi.

SİYASET 14.05.2018, 15:30
Hedef 24 Haziran
banner48

Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Cevat Ayhan Camii Müezzini Remzi Ürkan’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla devam eden kongre, gelir gider raporlarının okunması ve kabulü oylaması yapıldı.

Yapılan oylamanın ardından Büyük Birlik Partisi Akyazı İlçe Başkanı Ömer Kurt kürsüye çıkarak veda konuşması yaptı. Kurt; “8 yıldır görev yaptığım ve son 3 yıldır İlçe başkanlığı yaptığım görevimin sonu gelmiş bulunmaktayım. Bayrağımızın daha yukarıya çıkması için dava arkadaşıma bayrağımı bırakıyorum. Bizler Büyük Birlik partisinin neferleri olarak ihtiyaç duyulduğu an alacağımız her görevi laikiyle yerine getirebilmek için çaba sarf etmeye çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Sözlerim sonuna gelirken yeni yönetimin her daim yanında olabileceğimi belirtmek isterim” dedi.

İlçe başkan adayı Nayim Yolcu konuşmasında “Derdiğimiz politika yapmak değil derdimiz kanımızın son damlasına kadar bu vatan için mücadele etmektir. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desteci ve teşkilatlarımızın bizlere tevdi ettikleri millete hizmet etme görevini resmileştirmek üzere toplandık.  Sizlerin huzurunda bana ve yönetimime bu görevi layık görenlere şahsım adıma teşekkür ediyorum. Değerli İlçe Başkanım Ömer Kurt beye yatığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İl Başkan Vekili Hüvaderdi Kervankıran, BBP Sakarya Milletvekili aday adayı Mustafa Serdar ve İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Yüsküp de kongrede selamlama konuşması yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından tek aday ve tek listeyle İlçe başkanlığı oylamasına geçildi. Yapılan oylamada Nayim Yolçu İlçe Başkanlığına seçildi.

Kongreye Sakarya İl başkan yardımcısı Hüvaderdi Kervankıran, Karapürçek İlçe Başkanı Halil Can, Kaynarca İlçe Başkanı Kubilay Ferdi Özen, Serdivan İlçe Başkanı  Ahmet Bilgin, Arifiye İlçe Başkanı Cemil Kaya, Ak Parti İlçe Başkanı Feyzi Bora, MHP Sakarya Milletvekili aday adayı Ali Doğan Eroğlu, MHP İlçe başkanı Ali Dertli, Büyük birlik partisi Milletvekili Aday adayları Eyüp Yılmaz, Hüdaverdi Kervankıran, Eray Yeşilçimen, Sezgin İnan, İsmail Cankat, Aydın Menteşoğlu, Ali Uzun, Mustafa Serdar ve parti üyeleri, Mahalle Muhtarları, STK’lar, Oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kongrenin ardından katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

Yorumlar (0)