banner2

banner1

banner22

HDP'li vekil Sakarya’yı hedef gösterdi

HDP'li Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından Sakarya'da bir vatandaşın kalabalık bir ortamda Kürtçe konuşmasından çekindiğini iddia etti. Gergerlioğlu gelen tepkiler üzerine paylaşımı başka birinden aldığını söyledi.

SİYASET 13.01.2021, 13:45 Editör: Aysima Kortak
HDP'li vekil Sakarya’yı hedef gösterdi
banner48

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından Sakarya'da yaşandığını iddia ettiği bir olayı paylaştı. Kendisine ulaşan bir vatandaşın Sakarya'da kalabalık bir ortamda kürtçe konuşmaktan çekindiğini iddia eden Gergeroğlu, Sakarya'yı hedef göstererek, “Kürdü bu ruh halinden kurtaracak Türkler nerede? "Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi" diye yazdı.

BİRÇOK SAKARYALI TEPKİ GÖSTERDİ

Gergerlioğlu ise daha sonra olayı kendisinin yaşamadığını belirterek, “Bu olayı yaşayan ben değilim, ifade tırnak içinde,. Yaşayan, büyük üzüntü duymuş, izniyle yayımladım. İtiraz edenler keşke bu hüznü anlamaya çalışsaydı, empati yapsaydı,, anneyle konuşamamak kadar acı bir şey var mı? çözüm zor ama imkansız değil, gayret etmeliyiz” dedi. Gergerlioğlu'na birçok Sakaryalı tepki gösterdi.

Yorumlar (0)