banner2

banner1

banner22

Hanımlardan büyük destek!

Saadet Partisi Milletvekili adayı Ayşe Güçlü, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Vonal Şahin ve Saadet Partili hanımlar da Güçlü’yü yalnız bırakmıyor.

SİYASET 29.05.2018, 10:54
Hanımlardan büyük destek!
banner48

ESNAF ZİYARETLERİ

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Ayşe Güçlü, seçim çalışmaları kapsamında Erenler, Ferizli ve Akyazı’da esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretleri sırasında İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Vonal Şahin ve İlçe yöneticileri Güçlü’yü yalnız bırakmadı.

SEÇİM BEYANNAMESİNDE KADINLAR

Önceki gün Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayları Temel Karamollaoğlu’nun seçim beyannamesinde kadınlar için kullandığı sözleri hatırlatan Güçlü, “Bu konuya Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız çok büyük önem vermektedir. Bunun yansımalarından biri de bugün benim milletvekili adayı gösterilmemdir” dedi.

KADINA ŞİDDET VE AYRIMCILIK

Kadına yönelik fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel şiddetin ve ayrımcılığın karşısında duracak ve asla taviz vermeyeceklerini belirten Güçlü, “Bütün bunların yanında çalışan annelerin çocuklarını yetiştirme, doğum yapan annelerin izinleri ve aile içi ihtilaflar konusunda bugünkünden daha etkin çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

 “İŞSİZLİK, ÖĞRENİM BURSU, FAİZSİZ EVLENME KREDİSİ”

Toplumsal çözülmelerde en önemli etkenlerden birinin bir ülkedeki aile yapısının bozulması olduğunu da vurgulayan Güçlü, “Sağlıklı aile yapısını etkileyen en temel problemlerden biri işsizliktir. İşsizlik oranının yüksek olduğu ülkemizde bu sebepten dolayı aile içi şiddet, boşanmalar, psikolojik bunalımlar sıklıkla görülmeye başlanmıştır. İşsizlik ailede ciddi çatışmaları beraberinde getirmektedir. Eve ekmek götüremeyen baba rolü, açlığa ve sefalete tahammülü kalmamış anne modeli, bu durumun sonuna kadar etkisinde kalan çocuklar, milletimizin bir gerçeği haline gelmiştir. Saadet iktidarında aile ve evlilik kurumu güçlendirilecek ve sorunlar sistemli bir şekilde ele alınacaktır. Dar gelirli aile fertlerinin eğitimi desteklenecek ve eğitim gören çocuklara burs verilecektir. Ekonomik gerekçelerden dolayı evlenemeyen gençlerimize faizsiz kredi imkânları verilecektir.” Dedi.

VALİ BALKANLIOĞLU’NA ZİYARET

Öte yandan Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayları, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Yorumlar (0)