banner2

banner1

banner22

"Görev almayacağım"

AK Parti’de kongre takvimi öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. 2 yıldır ilçe başkanı olarak görev yapan Metin Kurtuluş bugün düzenlediği basın toplantısıyla yeni dönemde aktif siyasette görev almayacağını açıkladı.

SİYASET 17.06.2020, 15:38 Editör: Ebru Bulut
"Görev almayacağım"
banner48

AK Parti Adapazarı ilçe Başkanı Mustafa Ak’ın belediye seçimlerinde istifa etmesinin ardından göreve getirilen Metin Kurtuluş bugün düzenlediği basın toplantısıyla aktif siyasetin içerisinde olmayacağını duyurdu. Kurtuluş’un kendisine görev verilmeyeceğini bildiğinden böyle bir toplantı düzenleyerek, ‘çok yoruldum. Aktif siyasetin içerisinde olmayacağım” açıklaması yaptığı ileri sürüldü.

Metin Kurtuluş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Halka hizmet Hakk'a hizmettir düsturuyla yaklaşık 16 yıl önce 2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilerek başladığım siyaset yolculuğumda sırasıyla AK Parti merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı, AK Parti Adapazarı Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı, Adapazarı İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Vekilliği görevlerini sürdürdüm ve son olarak da iki yıldır AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Görev aldığım her kademede görevimi en iyi şekilde gerçekleştirmek yegane amacım oldu. Her Daim halkımıza en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde oldum. Halkımızın derdiyle dertlenmeyi, sessiz yığınların sesi olmayı ilke edindim. Çalışmalarımız ekip ruhu ile sürdürme gayretinde oldum.

“AİLEMİ VE İŞİMİ İHMAL ETTİĞİMİ FARK ETTİM”

Koronavirüs salgın sürecinde ailemi ve işimi ihmal ettiğimi fark ettim. Bu nedenle önümüzdeki süreçte büyük bir şevkle, onurla ve gururla yürüttüğüm aktif siyasete ara verme kararı almış bulunmaktayım. Yeni dönemde İlçe Başkanlığına aday olmayı düşünmüyorum. Görevi yeni dava arkadaşıma devredeceğim. Önümüzdeki dönem aday olmayacağımı belirtmem siyaseti bırakacağım anlamına gelmemektedir. Bundan sonra da genç kardeşlerime tecrübelerimi ve deneyimlerimi aktararak, AK Parti'nin sadık bir neferi olarak her daim yanlarında olacağım. Yeni seçilerek ilçe başkanımızın devraldığı bayrağı daha yükseklere taşıyacağı inancıyla şimdiden başarılar diliyorum"

Yorumlar (0)